Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

prizm LC.jpg

Центр Мовної Підготовки - Новини







Зріла творчість молодих акторів

Молоді актори Театру англійської драми при Центрі мовної підготовки НГУ знайомі з багатогранною творчістю Шекспіра не тільки мовою оригіналу його багатотомних видань, але і з легкістю інтерпретують його геніальні твори мовою театральних постановок. Ось уже кілька років репертуар поповнюють нові вистави, насичені новим звучанням та актуальністю сучасних подій.

Але театральність і сценічні умовності не можуть стримати кипучу енергію і азарт молоді. Кожен з них вносить свій внесок у розуміння і нове прочитання класичних п'єс. Зі впевненістю можна сказати, що хлопці не грають, а перетворюючись, проживають долю своїх сценічних персонажів.

П'єси Шекспіра народжувалися на театральних підмостках і призначалися для глядачів загальнодоступного театру. Писати подібні п'єси в університетах того часу було просто неможливо. Університетська наука гордовито ставилася до народного театру і беззастережно засуджувала п'єси, що йшли на його сцені. У ту епоху в університетах вивчали в якості зразків п'єси старогрецьких і римських авторів, особливо останніх. Драматургія Шекспіра лише дечим зобов'язана спадщині античного театру і, в основному, орієнтована на глядача з народу.

У наші дні сценічне та театральне мистецтво враховує потреби як досвідченого театрала, так і недосвідченого глядача, а стіни Національного гірничого університету стали сприятливим середовищем для розвитку талантів молодих акторів і розширення кругозору їх публіки.

Для легкості сприйняття своїх п'єс Вільям Шекспір наслідував класичним зразкам, але порушував правила драми заради свого глядача. Таким чином, у своїй творчості він пішов паралельним шляхом, змагаючись з класичною античною спадщиною завдяки своєму таланту і гострому почуттю драматизма.

Наслідуючи Шекспіра, молоді актори Центру мовної підготовки Юлія Свєшнікова, Валентин Мартищенко, Павло Слепченко, Валерій Безкоровайний, Юлія Данещук, Олександра Саітова запропонували свій варіант прочитання п'єси «Приборкання норовливої» за мотивами твору Шекспіра, але пішли власним шляхом і обіграли відомий художній фільм заради того, щоб порадувати свого глядача легкою комедією, яка знайома всім і кожному.

Всі актори відповідально поставилися до виконання поставленого перед ними завдання, але без зайвої драматизації і театральності. Тому дії і події, що розгортаються на сцені, виглядали природно і гармонійно. Ожила нова історія зародження любові, гротескного опору своїм почуттям з боку героя Павла Слепченко і кінцевого тріумфу кохання, настільки шанованої і ославлюваної Шекспіром і такою ж важливою для молодих акторів, в чиї серця проникла любов до мистецтва і театру.

Зі сцени молодіжного театру також звучали сонети Шекспіра мовою оригіналу, українською та російською мовами. Викладачі Брайан Чанг, Наталія Дяк і Вікторія Суховая поділися з глядачами своїм розумінням і прочитанням творчості Шекспіра. Завдяки сонетам ми можемо отримати уявлення про справжнього Шекспіра-людину, яка ділиться своїм сприйняттям про невблаганно стікаючий час.

Сонет 123 став своєрідним містком, який з'єднав минуле і сьогодення, вигаданої молодої людини, якій присвячений сонет, і справжніх молодих акторів і глядачів, до яких були звернені пролунаючі зі сцени рядки. І тільки боротьба з плинним часом і заклик Шекспіра зберігати вірність собі і залишатися самим собою залишається важливим для всіх поколінь, які живуть з відчуттям катастрофічної нестачі часу.

Наші молоді актори вже давно прислухалися до цієї поради, і саме тому присвячують свій вільний час вічним цінностям, які доносить до нас сценічне мистецтво.

Сухова В.В. викаладач кафедри іноземних мов


Ставимо Шекспіра

Що таке «театр англійської драми»? В перше чергу це неймовірні емоції, щоденні зустрічі в колі хороших друзів, веселощі, перевтілення в образи своїх героїв, відкриття в собі нових можливостей та якостей. А по друге, це підвищення та оволодіння навичками і тонкощами англійської мови, і крім того реалізування свого бачення постановки на сцені.

Студенти, котрі хоча б раз побували в ролі актора на сцені театру англійської драми, назавжди залишаться акторами в її стінах і неодноразово будуть повертатися туди, чи в ролі актора, чи у ролі слухача.

Театр англійської драми організовано на кафедрі іноземних мов Національного гірничого університету, котра цього року святкує своє 80-річчя. З днем народження кафедру вітав цілий університетський склад, а також до їхніх привітань долучилися і студенти, які поставили спектакль «Приборкання норовливого» та подали свою версію відомої п’єси В. Шекспіра. Для всіх акторів це був не перший виступ, хоч хвилювання були як у перше. Коли ти граєш емоції просто зашкалюють, ти перетворюєшся в іншу особу, і разом з цією роллю ти змінюєш сам себе.

«Участь у виставі - це можливість висловитися, донести свої почуття, емоції, ідеї, переживання до глядачів, які з неприхованою цікавістю і захопленням спостерігають за кожним твоїм кроком. Спектакль-це життя, яке не терпить виправдань, облуди і награності. Однак, це те, що захоплює дух, змушує серце битися частіше і наповнює твою душу світлом і самими прекрасними почуттями, від чого тобі відразу стає спокійно і надзвичайно добре. Дякую за можливість бути тим, про кого завжди мріють і в той же час залишатися вірним самому собі до самого кінця.» (Юлія Свєшнікова)

Показана п′єса зачіпає найосновніші життєві питання: любов, щастя, відданість і терпіння. Тема любові – це, мабуть, єдина з найбільш оспіваних в творах багатьох письменників різних часів, релігій та країн. Багато хто говорить що любов це важко, але це неправда. Самотність – важко. Відмова – важко. Втрата когось – горе. Заздрість – важкість. Кожен з любов′ю отримує ці речі, проте в реальності любов це єдина річ в світі, котра нас єднає і знищує всю біль в наших серцях.

Всі говорять, що любов це божевілля. Так, це правда. Але також це розкішно, чудово, чарівно, хвилююче та великодушно. Любити означає бути опорою, бути поруч незважаючи ні на що, творити та доповнювати один одного. «Я люблю тебе не зате хто ти є, а зате ким я є поруч із тобою».

«Життя – це гра, а люди в ній актори». Тому, любіть один одного, грайте і проживайте свої ролі з відкритим серцем і душею.

Олександра Саітова, студентка групи Бдб-12-1


У кожного є мрії!

Мрія може бути одна на все життя, їх може бути дві або три, а може і незліченна кількість. Головне те, що мрії є у всіх людей без винятку. Одні навіть не замислюються над цим, а інші не уявляють собі і дня без «польоту в мріях». Виходячи з усіх наявних в головах людей бажань, можна зробити висновок, що, перш за все, всі хочуть бути щасливими. Людина свідомо чи несвідомо кожен день робить щось, що приносить в її життя хоч крапельку щастя, що хоч на маленький крок наближає її до мрії. Дуже часто люди засуджують один одного і просто не розуміють, що та чи інша дія, явище чи річ необхідні людині для щастя. І в таких ситуаціях часто виникають питання: «А навіщо? А чому? А для чого?» Саме такі питання неодноразово чули на свою адресу актори Театру англійської драми та учні Центру мовної підготовки (НГУ). Молодь, не дивлячись на різницю у віці, на відмінності у спеціальностях і на абсолютно різні погляди на життя, все ж мають (як мінімум) дві об'єднуючи їх речі: любов до іноземної мови і театру. Як вони відповідають на вищезазначені питання з приводу їх участі у виставах ?

«Гра в театрі дарує емоції, від яких дух захоплює і ти відкриваєш в собі нові можливості, про які до цього навіть не здогадувався. Ті почуття, які відчуваєш під час гри в спектаклі неможливо описати словами, їх можна тільки прожити і відчути кожною клітинкою своєї душі. Це величезне щастя - дивитися в очі глядачів і розуміти, що вони відчувають те ж, що і ти; що вони повірили кожному твоєму слову, кожному прожитому почуттю. Найкраща нагорода для актора - бути зрозумілим глядачем. А хлопці, з якими береш участь у виставі - це по-справжньому особливі люди. Завдяки їм починаєш себе відчувати по-іншому, тому що їх віра робить тебе сильнішим і вселяє впевненість у те, що все неможливе завжди стає можливим. Особливо важливо зберегти і подарувати своїм товаришам ту іскорку емоцій, яка змушує кожного прагнути більшого, до прекрасного. Інакше, навіщо ж людині дається щастя, якщо його не з ким розділити. Важливий кожен мить, проведений на сцені. І наше головне завдання, як акторів, зробити його особливим і незабутнім. І, по-моєму, нам це вдалося» (Юлія Свєшнікова )

«Я беру участь у постановці вистав вже другий рік, і для мене це завжди море емоцій, натхнення і радості. Для мене велика честь стояти на одній сцені з друзями, з якими ми здружилися під час вистави. Перевтілюватися в образ, підвищувати свій рівень англійської і займатися тим, чим тобі цікаво - все це втілюється в нашому Театрі англійської драми. Ось чому мені подобається бути учасником театру, тому що ти розкриваєш свій внутрішній світ» (Олександра Саітова )

«Кожен день навчання, дім, робота і т.д. А приходиш в театр і роби, що хочеш і як хочеш, будь тим, ким не можеш дозволити собі бути в реальному житті. Спробуй прожити життя того, кого хотів би прожити, і можливо зрозумієш, що твоя набагато краще. Зіграй так, щоб глядачі повірили і задумалися, бо немає безглуздих сцен, вистав, ролей. Поділися частинкою своєї душі. І ось тоді настає щастя, яке мало з чим можна порівняти. Хлопці, які ще вчора, може бути, були чужими, сьогодні вже хвилюються один за одного, як за своїх рідних. Ось чому я брав участь у виставі і чому я взагалі люблю театр» (Валерій Безкоровайний)

«Участь у виставі, насамперед, дала можливість проявити себе з іншого боку. Це чудовий шанс відкрити в собі нові таланти. Цей театр згуртував наш колектив і, звичайно, поповнив духовний і словниковий запас» (Андрій Парфененко )

«Всі чудово знають, що вчити англійську можна довго і в кінцевому результаті не заговорити. Участь у виставі додало рішучості, а також пропав страх в розмові і формуванні своїх думок іноземною мовою, що значною мірою вплинуло на впевненість у собі і підвищило стимул вивчати мову» ( Арсеній Ячменев )

«Навчаю англійську досить довго, але більш чудового досвіду, ніж участь у театрі англійської драми у мене ще не було! Після вистави я навчився запам'ятовувати великі тексти, говорити з різним емоційним забарвленням і кооперувати з різними людьми, навіть в самих неординарних ситуаціях. Загалом, море нових пізнавальних речей і яскравих вражень забезпечено!» (Олександр Гусаревич )

«Емоції! Це перше, що я виділяю зі списку всього того, що я отримую під час участі в спектаклях. Вистава - це не тільки 15-20 хвилин на сцені; це репетиції, на яких є можливість поспілкуватися і посміятися з чудовими людьми; це підготовка декорацій і костюмів; це твоя роль, про яку ти думаєш весь вільний час. Вистава - це суперечки, жарти, можливість проявити себе і знайти друзів, і це емоції. Що ще, як не таку частину свого життя, захочеться запам'ятати і розповісти потім друзям, рідним і близьким? Можливість саме такого вивчення англійської мови мені шалено подобається. Це все робить мене щасливою, а бути такою і є моя мрія» (Катерина Пияк )

В очевидь, що і у цих хлопців є мрії, цінності та пріоритети. Участь у спектаклях Театру англійської драми робить їх щасливіше, радісніше і успішніше. Не боятися публіки, знати іноземну мову, бути комунікабельним і швидко реагувати на зміни - це те, що отримують ці люди, що допоможе їм у подальшому житті, це їх маленький життєвий успіх. Мрійте і будьте щасливі!

Катерина Пияк

студентка групи МН - 12 - 02 


Кожна людина заслуговує бути щасливою!

Театр англійської драми, який знаходиться в Центрі мовної підготовки при НГУ, працює вже не один рік. Багато учасників насолоджувалися можливістю грати в яскравих постановах, які проходять два рази на рік.19 грудня 2013 відбулась одна з таких вистав, одне з чудових шоу, яке було поставлено студентами НГУ та учнями ЦМП. Молодь, задіяна у цій події, із задоволенням і відповідальністю поставилась до всього, що відбувається і в результаті добилась успіху. Були показані три невеликих вистави: "A Harlem Tragedy" («Гарлемська трагедія» О.Генри), "Super dead man" ("Супер мертва людина" Д.М.Ларсон) і "Fahrenheit 451" ("451 градус по Фаренгейту" Рей Бредбері ).

IMG_0067.jpg

Позитивні емоції, що зачаровують дух, враження, нові почуття випробували на собі актори театру. Кожен з учасників індивідуальний, але абсолютно всі зійшлися на думці, що, перш за все, театр робить їх щасливими. Як відомо, щастя в дрібницях, тому Театр англійської драми запрошує всіх бажаючих прийняти участь в постановці спектаклів. Побудьте акторами, знайдіть нових друзів, наберіться позитивних емоцій і станьте ще на крапельку щасливішими.

Катерина Пияк

студентка групи МН-12-02  


З 23 грудня почалася зимова сесія у Національному гірничому університеті. Як завжди, це важка пора для всіх студентів, а також викладачів. Центр мовної підготовки продовжує свою роботу в цей час. І ми бажаємо побільше «автоматів» та якнайшвидшої здачі іспитів і заліків!


19 грудня студенти Центру мовної підготовки показали черговий виступ, представивши глядачам знаменитий роман «451 за Фаренгейтом» Рея Бредберрі. Перед самим спектаклем хлопці привітали всіх присутніх глядачів з наступаючим Новим роком і побажали всіх благ, відмінного проведення зимових свят та успіхів на життєвому шляху. Гаряча атмосфера вистави, яскрава гра акторів, незгасний інтерес глядачів - все це підтримувало накал вистави на високому рівні. Наприкінці вистави С.І. Кострицька, завідувачка кафедри іноземних мов і директор Центру мовної підготовки, високо оцінила акторську роботу студентів, побажала успіхів у подальших виступах і творчому розвитку. З радістю чекаємо нових студентів у нашому Центрі для підвищення свого рівня англійської мови! 


17 грудня відбувся спектакль, організований студентами нашого Центру. Глядачі, в особі батьків, викладачів і школярів, змогли гідно оцінити спектакль «Великий Гетсбі» (за твором Ф.С. Фітджеральда, знаменитого американського новеліста), який проводився повністю англійською мовою протягом цілої години. Юні актори блискуче виступили, вразивши глядачів легкістю гри, витонченістю володіння англійської мови і повним зануренням в атмосферу театру. Бажаємо подальших успішних виступів студентам нашого Центру та нових надихаючих вистав. Запрошуємо на нові виступи нашого театру при Центрі мовної підготовки!


P1060539.JPG

CR-club це Клуб креативного та критичного мислення.

CR – це також скорочення англійських слів conditioned reflex(зумовлений рефлекс).

Сама назва говорить за себе – на наших засіданнях ми вчимося виходити за рамки зумовлених рефлексів, нав’язаних нам суспільством. Ми вчимося критично думати, креативно діяти.

P1060575.JPGЯ кажу «ми», бо я, Марія Леонідівна Ісакова, директор цього клубу, також вчуся разом з вами. Вчуся бачити світ таким, який він є, діяти так, як мені підказує здоровий глузд та інтуїція.


Запрошуємо на наші засідання!

Наступне засідання CR-club відбудеться 8 листопада о 16.50 в ауд. 7/604


УВАГА! 

Центр мовної підготовки при кафедрі іноземних мов ДВНЗ "НГУ" запрошує школярів на

курси підготовки до ЗНО з англійської мови.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном 47-02-05


Центр мовної підготовки при кафедрі іноземних мов ДВНЗ "НГУ" проводить

розширене засідання клубу «Мандруємо Україною та світом»

за темою «Україна та світ: діалог людей і культур»

за участю викладачів з США, студентів з Анголи, Монголії, Перу, Йорданії 

В програмі:

- виставка книг з родинної бібліотеки ректора НГУ, академіка НАН України, професора Геннадія Григоровича Півняка і Заслуженого журналіста України Галини Андріївни Півняк;

- презентація книги «Присмак волі» літератора Володимира Андрійовича Кільченського (Гузенка);

- майстер-клас Заслуженого майстра Петриківського розпису Гаркавіної Тетяни Анатоліївни;

- конкурс «Як добре ви знаєте Україну?»;

- інсценізація «Звичаї українського народу» (Центр культури української мови ім. Олеся Гончара);

- знайомство з українськими стравами: майстер-клас – конкурс «Ліплення вареників» (проводить доцент кафедри історії та політичної теорії Ірина Костянтинівна Цюп’як);

- виступи іноземних студентів.

Зустріч проводиться 18 квітня 2012 року о 17:00.

Місце проведення: кафедра іноземних мов, 7 корпус,  6-ий поверх.

 ЗАПРОШУЮТЬСЯ ВСІ БАЖАЮЧІ!


P1050708.JPG


Запрошує Клуб "Мандруємо Україною та світом"  

14.03.2012 о 17:00 Штефан Зеннхен запрошує членів Клубу, а також всіх бажаючих на зустріч, присвячену культурі Німеччини. Вікторина з призами для переможців, можливість поспілкуватися англійською та тепла й дружня атмосфера - гарантовані.

ST Senh.png

 


Зустрічаємо Новий 2012 рік

27.12.2011  в Центрі мовної підготовки при кафедрі іноземних мов НГУ  було організовано Новорічний вечір.ny.jpg

Cтуденти Національного гірничого університету, учні спеціалізованої школи № 67 еколого-економічного профілю, учні ЗСШ №45 та їх батьки взяли участь у святкуванні Нового 2012 року. 

Свято нікого не залишило байдужим.

Вистави «Приборкання норовливої» та  «Дванадцята ніч» за Вільямом Шекспіром, які  підготували слухачі Центру мовної підготовки та студенти факультету менеджменту, по-справжньому вразили глядачів. Ніхто не очікував від звичайних студентів такого запалу емоцій та відчуттів на сцені. Було усе: і палке кохання і розчарування, і навіть поєдинок. Глядачі ніби на годинку перенеслись у часи Шекспіра, бо кожна деталь нагадувала про ті часи. А щоб додати родзинку до вистав, дію супроводжували найвідоміші пісні сучасності.

Відгуки про виставу можна прочитати ТУТ

ny3.jpg


Батьки, бабусі та дідусі учасників свята несподівано для себе та своїх дітей також взяли активну участь у святі. Їм було запропоновано майстер-клас з викладання лексики за темою «Новий рік та Різдво».


Вистави, майстер-клас, конкурси, вікторини... Свято вийшло розважальним та пізнавальним, веселим та корисним водночас. Маємо надію побачити багатьох з його учасників серед студентів НГУ у новому 2012 році.  


у 2011 році

- у Центрі мовної підготовки навчалося 106 слухачів.

Серед них 85 студентів ДВНЗ «НГУ», 7 студентів ВНЗ Дніпропетровська, 5 аспірантів та співробітників НГУ, 9 сторонніх слухачів.

- у Центрі мовної підготовки працювали Кострицька С. І., зав. каф. ін. мов, проф., доценти кафедри іноземних мов Швець О. Д., Поперечна Н.В., Зуєнок І. І., ст.. викл. кафедри  Губкіна В. В., викладачі кафедри іноземних мов  Ісакова М. Л., Тихоненко В. В., Нечай Н. М.,  асистенти Гриценко Є В., Валюшко В. Є.  

- робота викладачів Центру була спрямована на підвищення рівня мовної підготовки слухачів завдяки використанню сучасних підходів до викладання іноземних мов та впровадженню в навчальний процес нових методичних матеріалів.

- в Центрі регулярно проводились освітньо-виховні заходи для студентів НГУ: зустрічі з переможцями міжнародних конкурсів на навчання за кордоном, випускниками НГУ, які працюють в міжнародних компаніях, зустрічі з представниками (студентами та викладачами) різних закордонних вищих учбових закладів, представниками міжнародних компаній  

  • Пітером Шальком, експертом з автомобільного бізнесу, Голландія (січень 2011); Ольгою Самусею, студенткою факультету менеджменту Варшавського університету (травень 2011);
  • Наталією Четверик економістом/консультантом Всесвітньої організації OECD «За співробітництво та розвиток» (травень 2011); зі студентами Вищої школи банкової у Вроцлаві (квітень 2011);
  • Майклом Клінглером, викладачем англійської мови Університету Франклін (Огайо, США) (квітень 2011);
  • викладачами проекту з лідерства Нєха Пхассін, Сайрес Захєді, Наташа Петерсен, Сукх Бір Гіревал (Школа бізнесу, Онтаріо, Канада) (травень 2011);
  • Крістофером Гловером, Канада, представником міжнародної корпорації з пошуку, розвідки та добутку газу з нетрадиційних джерел «Bas Gas» (Австралія) (квітень 2011);
  • представником компанії «Карбона Енерго», дочірньої компанії «Bas Gas» Думенко Сергієм Сергійовичем (квітень 2011).

- кожного місяця відбувалися засідання клубу «Мандруємо Україною та світом», присвячені тій чи іншій країні: Німеччина (Стефан Зеннхенн), Туніс (Дарія Скрипкіна), Узбекістан (Надир Карімов), Великобританія (Пітер Ван Бреда, психолог), Канада (Рене Штайн, викладач ІТ, Саскічеван), Іспания (Франциско Азеведо, студент Університету Мадейра), Голландія (Володимир Тюренков, студент магістратури “Business Studies” Університету Амстердама), Угорщина (Н. Четверик, Центральний Європейський Університет).

- слухачами Центру підготовлено прем’єрну виставу «Сон у літню ніч» за Уільямом Шекспіром для учасників VI Міжнародного форуму студентів «Розширюючи обрії» (квітень 2010 р.)

- цілу низку заходів було організовано та проведено з нагоди 6-го міжнародного студентського форуму «Розширюючи обрії», зокрема: святковий концерт-нагородження за кращі презентації; семінар «Дій та вчись!»; «Кухні народів світу» тощо. Для іноземних учасників форуму студентами було організовано та проведено екскурсію містом.




Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт