Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
15.09.2014

Геологічна практика - 2014

Виїзна геологічна практика, що проводиться для студентів напрямів підготовки „Геологія” та „Гірництво”, є важливим елементом навчальної програми, який дозволяє найкраще зрозуміти сутність геологічних процесів, навчитися проводити польові дослідження та працювати у колективі. Протягом тривалого часу геологічна і геологозйомочна практики базувалися в Криму. Через цьогорічні політичні події ці важливі заходи опинилося під загрозою зриву, але завдяки твердій позиції керівництва НГУ практика 2014 року все таки відбулася.

Проректор з навчальної роботи і організатор практики Юрій Тимофійович Хоменко проводить маршрут на о.Хортиця

Новим місцем проведення обох геологічних практик стало село Новопетрівка Бердянського району в Приазов’ї, яке було обрано не випадково. Так, уздовж течії річки Берда (в районі практики) розташовано чотири геологічних пам’ятки, що відносяться до проявів Приазовського блоку Українського щита.

На обривистих берегах Азовського моря, так само, як і в Криму, можна вивчати зсувні процеси та морську геологічну діяльність у прибережній зоні. Безпосередньо у Новопетрівці знаходиться розсипне родовище монацит-магнетитових пісків, котре розроблялося в середині минулого століття.

Скеляста долина р.Берда

Крім того, під час переїздів до бази практики, здійснювалися маршрути на острів Хортиця та Єлисеївський пегматитовий кар’єр, а студенти-геологи також відвідували Кривбас і Нікопольський марганцевий басейн. Важливим елементом геологозйомочної практики було ознайомлення студентів другого курсу з роботою гідрогеологічної партії у м. Бердянськ. Крім того, з метою застосування ГІС-технологій, до участі у практиці було залучено фахівців кафедри геоінформаційних систем.

Маршрут вздовж морського узбережжя

Студенти були забезпечені комфортними умовами проживання та харчуванням. У вільний від маршрутів і камеральних робіт час для них організовувалися різноманітні розважальні заходи, вони могли відпочивати на морі, а у вихідні дні – відвідати аквапарк у Бердянську. Більше про природу та історію Приазов’я студенти могли дізнатися під час екскурсій, організованих до місцевого краєзнавчого музею.

Тож протягом короткого часу по суті було створено нову базу для проведення навчальних геологічних практик. На ній студенти отримали нові знання та навички з польової роботи й одночасно оздоровились на морському узбережжі. До того ж робота на нових об’єктах дозволила отримати матеріали для студентських наукових робіт, які вже готуються, а також поповнити навчальні колекції мінералів та гірських порід.

Студенти весело проводили вільний від практики час

Отже, незважаючи ні на які труднощі Національний гірничий університет продовжує роботу з підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі геології та гірництва, здійснюює повноцінний навчальний процес. Студенти-геологи і цього року змогли отримати незабутні враження від практики, проведеної біля моря разом зі своїми одногрупниками.

Ігор Нікітенко, доцент кафедри кафедри загальної та структурної геології

Дмитро Приходченко, асистент кафедри загальної та структурної геології


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт