Співробітник кафедри підземної розробки родовищ НГУ Костянтин Ганушевич увійшов до десятки видатних молодих людей України – 2014 за версією TOYP (ВІДЕО)
Ten Outstanding Young Persons of the World (TOYP) – щорічна міжнародна програма-конкурс, спрямована на виявлення та популяризацію молодих людей, що досягли значних успіхів у своїй галузі діяльності і які є втіленням кращих якостей наших сучасників.
Наприкінці лютого в Українському домі (м. Київ) відбулася конференція фіналістів і церемонія нагородження премією Всеукраїнського конкурсу «Десять видатних молодих людей України 2014» (TOYP). Переможці номінацій «Бізнес», «Політика», «Наука», «Культура», «Екологія», «Мир і права людини», «Волонтерство», «Винаходи» «Персональні здобутки» і «Медицина» презентували на широку публіку здобутки, які принесли їм всеукраїнське визнання.
У номінації «НАУКА» переможцем став співробітник кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Костянтин Ганушевич – за значні здобутки в дослідженнях процесу утилізації метану вугільних шахт за допомогою газогідратних технологій. Метан уловлюється на поверхні, переводиться в твердий стан і при від’ємній температурі транспортується до користувачів. Цей газ може використовуватись в таких же цілях, як і природний газ, що ми купуємо у Росії.
Вперше за 76 років переможці кожної номінації будуть представляти Україну на міжнародній конференції «TOYP світу 2015», яка пройде у Японії в листопаді 2015 року. На цій конференції в українців буде можливість увійти до списку видатних молодих людей світу.
Оцінку професійних якостей номінантів проводило журі конкурсу, до складу якого входять відомі особистості, які представляють всі напрямки конкурсу: діячі культури, науки та соціальної сфери, а також бізнесмени та політики.
Організатори TOYP надали переможцям можливість познайомитися ближче з журі поза конкурсом і вже згодом молодий науковець кафедри підземної розробки родовищ НГУ Костянтин Ганушевич зустрінеться з ректором Київського університету імені Бориса Грінченка Віктором Огнев’юком іжурналістом, експертом із правозахисних питань Ольгою Веснянкою. Костянтин говорить, що обирав особистостей, які досягли своєї мети завдяки непересічному погляду на життя. Тим більше, що він цікавиться психологією і філософією.
– Діяльність учасників конференції вражає, після спілкування з ними з’являється ще більше бажання створювати нове. Я завжди був мрійником. Мені було цікаво знати, з чого складається все, що мене оточує, через це я й почав займатися газогідратами. Насправді ж ця речовина – це чудо природи, яке складається всього-навсього з води і природного газу, однак для того, щоб вони утворились, треба певні параметри – високий тиск і відносно низька температура.
Насправді газогідрати існували завжди, але відносно нещодавно ми дізналися про них, і тепер все людство почало говорити про те, як же ефективно використовувати ці чудо-сполучення, щоб отримувати від них користь. Далеко не усі в Україні знають, що вугільна промисловість України – джерело не лише вугілля, а й великої кількості метану, який викидається в атмосферу. Мова йде насправді про мільярди кубічних метрів, котрі можуть використовуватися в таких же цілях, як і природний газ. Коли ми говоримо про вугільну шахту, мало людей згадує про те, який збиток вона приносить нашій атмосфері. Газові гідрати – це такі технології, які дозволяють переводити цей шахтний метан у твердий стан і транспортувати його звичайним наземним транспортом, звичайними вантажівками при мінусовій температурі і звичайному температурному тиску. Крім цього, чому саме газогідрати, тому що в одному кубічному метрі міститься 160 кубічних метрів метану. Уявіть, як це економно! І задля цього не треба газопровід й не треба псувати ландшафт.
Більше чотирьох років я викладаю у Національному гірничому університеті основи гірничого виробництва англійською мовою, однак роблю це не для того, щоб студенти від’їздили за кордон, а щоб набиралися міжнародного досвіду і поверталися сюди заряджати своїм ентузіазмом інших. Я кілька років жив у Америці і зрозумів там, що зробивши щось корисне для своєї країни, можна відчути щастя і свою повну реалізацію.
Інформаційно-аналітичний центр (за матеріалами офіційного сайту конкурсу TOYP)