Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
22.04.2015

«Від колискової до лебединої»

У Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара (ЦКУМ) відбулася презентація збірки фольклорних пісень Дніпропетровщини.

«Від колискової до лебединої» - таку назву має збірка народних пісень Дніпропетровщини в записах бандуриста з Апостолівщини Віктора Кириленка, упорядкована кандидатом філологічних наук Миколою Долговим і видана нещодавно у Дніпропетровському видавництві “Акцент ПП”. На її презентацію в Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара зібралися студенти НГУ, ліцеїсти Українсько-Американського ліцею НГУ, а також всі ті, хто цікавиться українською культурою.

На початку імпрези ведучі надали слово упоряднику - відомому кобзарознавцеві вченому, кандидатові філологічних наук Миколі Долгову, чия наукова дисертація була присвячена розвитку традицій та видозмін у бандурництві Придніпров’я ХХ ст. Пан Микола розповів про життєвий шлях бандуриста-патріота Віктора Івановича Кириленка (1930 — 1997 рр.) й історію видання збірки. Вона розпочалася ще у 1994 році, але через брак коштів розтяглася на довгі роки. Та упорядник не опускав руки, шукав спонсора.

Учасники презентації також переглянули уривок з документального фільму «Співці Січового краю» (автори сценарію Микола Долгов і Галина Півняк).

Присутня на презентації пані Ковальчук розповіла про тематику пісень цієї унікальної збірки, до якої увійшли українські народні пісні і весільні обряди, що побутують в Апостолівському районі Дніпропетровської області  Торік, зазначила вона, нарешті пощастило через рідних відшукати мецената в особі пані Лідії Шаєнко із США. І тоді головні учасники цього проекту досить швидко закінчили підготувку збірки до друку. Передмову написала доктор філологічних наук, професор Дніпропетровського державного університету Клавдія Фролова, текст від упорядника вміщено українською та англійською мовами. Рецензували книжку доктор філологічних наук, професор В. Чабаненко (Запоріжжя), доктор філологічних наук, професор Р. Кирчів (Львів) та мистецтвознавець, член Спілки художників України В. Старченко (Дніпропетровськ).

 

Одна з учасниць проекту - музичний редактор збірки, відомий композитор і дуже енергійна особисть Валентина Фалькова у своєму виступі сказала, що особливого значення зміст збірки набуває у теперішні часи – часи відродження української ідентичності та духовності нашого народу. Деякі пісні становлять місцеві варіанти загальновідомих, інші — абсолютно унікальні й можуть вважатися справжніми коштовними знахідками. У збірці вміщено не тільки слова, а й ноти; видання супроводжується диском із піснями у виконанні В. Кириленка та інтерв’ю з ним на обласному радіо. Книжка — подарункова, прекрасно оформлена петриківським розписом, за всіма параметрами претендує на кращу в групі регіональних пісенних збірок. Пані Фалькова зімпровізувала на фортепіано і чудовим голосом заспівала для присутніх пісню зі збірника «Там, де Ятрань круто в’ється».

Додамо, що головна роль у оформленні видання належить спеціалістові з макетування, талановитому художникові Костю Ткаченку, а також відомим митцям петриківського розпису, заслуженому майстрові народної творчості України Марії та народному художнику України Андрію Пікушам.

З цікавими повідомленнями виступили на презентації кандидат філологічних наук поет Костянтин Дуб і відома українська поетка Леся Степовичка. Пророчими словами Тараса Шевченка «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине» закінчила імпрезу директор ЦКУМ доцент кафедри історії та політичної теорії НГУ Ірина Цюп’як.

Тетяна Ляхевич, гість презентації

Фото Альони Леонович (відеостудія "Юність" НГУ)


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт