Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
22.05.2015

Відлуння минулої війни – урок для сьогодення

21 травня відбулося чергове засідання військово-історичного клубу ім. капітана А. Грязнова НГУ, присвячене темі «Історія Великої Вітчизняної війни у пам’ятниках та меморіалах Дніпропетровщини».

Надзвичайно цікаво пройшло засідання за участю студентів, які навчаються на військовій кафедрі НГУ. Перед майбутніми офіцерами виступив автор книги «Боевая слава Днепропетровщины» А.К. Немикін. Із його розповіді ніби оживали герої минулої війни, іменами яких названі вулиці нашого міста. Ми чуємо щодня – зупинка М. Панікахи, Б.Кротова , О. Матросова… Цей список довгий. Та головне, щоб ми не забували, що це були мужні воїни, які боронили нашу землю від фашистської нечисті. Чимало цікавих фактів про звільнення Дніпропетровщини навів Анатолій Кузьмич. Приміром, що за наше місто воювали люди 26 національностей…

Завдяки таким людям, як Анатолій Кузьмич Немикін історична правда не забувається. Бо він – історик, заслужений вчитель України, майор у запасі – не може дозволити собі будь-якого перекручення фактів. Тож бажання бачити історію крізь призму правди виливає у своїх нарисах і книгах.

 Перед аудиторією виступили люди, які займаються копіткою і в той же час мужньою справою – охороною пам’яток історії й пошуками загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни на полях боїв нашої області та встановленням їх імен. Заввідділом Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Н.М. Паришкура та керівник пошукової групи при цьому Центрі В.В Олещенко розповіли, що сьогодні вже знайдено останки понад 2000 воїнів, а свій вічний пристанок знайшли 219 тисяч загиблих бійців, серед яких 794 жінки. Звичайно, неможливо без сердечного болю слухати і переглядати фото-і відеофакти цих пошуків. 

Вчасно й доречно прозвучали вірш К. Симонова «Танк», який прочитав ст. викладач кафедри військової підготовки, підполковник В.Л. Яловий і пісня «Журавлі» у виконанні завідувача лабораторією кафедри фізики, підполковника у запасі С.В. Давиденка.

ІАЦ НГУ

Фото Альони Леонович, відеостудія «Юність»


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт