Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
26.06.2015

Група ДТЕК починає й виграє

Нещодавно група п’ятикурсників Національного гірничого університету професійного особистісного росту (так звана група ДТЕК) захистила дипломні й магістерські роботи.


Сьогодні гірничі підприємства України потребують молодих висококваліфікованих кадрів. Не виключення і Донбаська паливно-енергетична компанія (ДТЕК). Але на відміну від інших компаній і об’єднань ДТЕК, аби отримати найбільш кваліфікованих фахівців, вкладає кошти у їх підготовку. В рамках двосторонньої угоди про співпрацю між НГУ і ДТЕК у нашому університеті організовано групу професійного особистісного росту із п’ятикурсників гірничого та інших технічних факультетів.


Роботу групи очолюють завідувач кафедри ПРР професор Володимир Бондаренко (НГУ), керівник відділу навчання та розвитку персоналу дирекції з управління персоналом Т.М. Стельмащук і керівник служби видобувних робіт технічної дирекції О.А.Кузьмін (ДТЕК).


Як зазначив куратор групи асистент кафедри ПРР Олександр Довгий, основні вимоги до кандидатів у групу ДТЕК – хороша успішність, бажання працювати в гірничій промисловості та активна життєва позиція. Всі претенденти проходять обов'язкове анкетування, тестування і індивідуальну співбесіду з комісією у складі викладачів НГУ і представників компанії ДТЕК.


Програма навчання групи передбачає застосування теоретичних знань, отриманих в університеті, в реальних умовах гірничого виробництва. Провідні фахівці передають студентам досвід під час регулярних стажувань на гірничих підприємств та проходження тренінгів професійно-особистісного росту, організованих компанією ДТЕК.


Кожен студент орієнтується на певну актуальну тематику, згідно з якою за ним закріплюються особисті куратори - спеціаліст НГУ і провідний фахівець шахти. На основі отриманих знань і досвіду студенти розробляють курсові та дипломні проекти.


У 2014-15 навчальному році в групі з чотирьох спеціалістів і двох магістрів навчалися Павло Свириденко (керівник дипломної роботи професор НГУ Геннадій Симонович), Роман Дьяков (керівник доцент Віктор Сулаєв), Денис Копилець (керівник доцент Володимир Харченко), Станіслав Грома (керівник професор Володимир Бузило), Олександр Потапенко (керівник доцент Олександр Скабенко), Сергій Бердников (керівник професор Ірина Ковалевська). Під час навчання студенти отримували додаткову стипендію, що виділялася компанією ДТЕК.


Учасник групи ДТЕК магістр Сергій Бердников встиг взяти участь ще й у програмі Міжнародного університету ресурсів (МУР), що передбачає семестрові навчання в Університеті Леобен (Австрія) і Фрайберзькій гірничій академії (Німеччина). Цей обдарований випускник НГУ пройшов всі етапи навчання в МУР і отримав два дипломи – НГУ і Фрайберзької гірничої академії.


Всі шестеро успішно пройшли навчання, захистили дипломні проекти і магістерські роботи. Теми дипломних робіт відобразили реальні проблеми вітчизняних гірничих підприємств. Приміром, Денис Копилець виконав роботу за темою «Розробка проекту технологічної системи переходу геологічних порушень по пласта С4 шахти «Павлоградська» ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля». Роман Дьяков виконав «Розробку проекту технологічної системи підвищення якості продукції при відпрацюванні запасів вугілля за південно-тернівським скидом шахти «Павлоградська» ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля». На захисті робіт були присутні представники компанії ДТЕК з Шахтоуправління «Павлоградське» начальник зміни виробничої служби Володимир Ботанін і завідуючий гірничими роботами Євгеній Ткаченко.


Тож випускники НГУ з групи ДТЕК отримали немалий теоретичний досвід з вирішення питань гірничого виробництва у реальних умовах. Нині перед ними відкриваються широкі можливості реалізувати себе як спеціаліста у гірництві і розкрити себе як особистість. Компанія ДТЕК надає можливість подальшого працевлаштування на інженерно-технічні посади з перспективою кар'єрного зростання.

Коментарі

«В економічно розвинених країнах загальноприйнятою є думка про те, що вкладення коштів у науку й освіту – це найефективніші інвестиції. Радує, що і в Україні великий бізнес в особі компанії ДТЕК почав побудову системної співпраці з провідними ВНЗ, у тому числі і з нашим університетом. Сподіваємося, що результатом такого партнерства стане вдосконалення нашої науково-дослідної бази, підвищення якості освіти наших студентів, які матимуть можливість уже під час навчання отримувати практичний досвід роботи з передовими технологіями і брати участь у науково-дослідних роботах щодо актуальних для ДТЕК напрямів».

Петро Пілов, перший проректор НГУ

«ДТЕК вкладає великі кошти в модернізацію виробництва, тому підготовка співробітників, які зможуть працювати на новому високотехнологічному обладнанні, – безперечний пріоритет компанії. ДТЕК надасть студентам не тільки можливість підвищити рівень своєї підготовки. Кращих із кращих ми згодом запросимо на роботу, і, я думаю, це буде прекрасний старт для їхньої кар'єри. Але навіть ті, хто не залишиться працювати у нас, зможуть значно підсилити свої позиції на ринку праці».

Олександр Кучеренко, заступник директора з управління персоналом ДТЕК

Довідка:

ДТЕК – перша приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК створюють ефективний виробничий ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, генерації й дистрибуції електроенергії.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Автор дякує за надану інформацію куратору групи професійного особистісного росту асистенту кафедри ПРР НГУ Олександру Довгому

Фото відеостудії НГУ «Юність»


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт