Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
30.06.2015

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ, СПАРТАКІАДО!

58 Спартакіада НГУ віддзеркалила стан фізичного виховання на факультетах та в цілому в університеті.

Як свідчить історія, виникнення спартакіад гірничого інституту, а нині Національного гірничого університету, нерозривно пов’язана з історією розвитку спортивного руху в Україні, з І Всесоюзною Спартакіадою у 1956 році. У тодішньому Союзі українські спортсмени незмінно показували результати, що свідчили про високий рівень розвитку фізичної культури і спорту.

Handball-2.jpg

Тож починаючи з 1956 року спортивні змагання з кількох видів спорту між командами факультетів, які мали комплексний залік, стали називати спартакіадами. Підготовка і складання нормативів комплексу ГТО, підготовкою до спартакіад проводились в кожній учбовій групі, на кожній кафедрі, в кожному підрозділі гірничого інституту. Спочатку до спартакіади входило 7 видів спорту, потім 12, а в середині 70 років минулого століття відбувалися змагання з 16 видів спорту.

Проводилися спартакіади навіть між поверхами студентських гуртожитків, між гуртожитками інституту, між факультетами кафедр, між курсами різних факультетів, адже фізична культура та спорт були приорітетом державної політики, одним із засобів відволікання від впливу західних ідеологій та підготовки молоді до служби в лавах Радянської армії і захисту від потенційних ворогів держави.

IMG_2482.JPG

Змінився час, утворилися нові держави та змінився політичний устрій новоутворених держав. Але залишилась фізична культура і спорт як соціально-необхідне явище, притаманне тільки людям.

У 2014-2015 навчальному році кафедра фізичного виховання та спорту разом з фізкультурним активом університету провели 58 Спартакіаду гірничого університету і чергову спартакіаду серед студентів перших курсів.

Спартакіада першокурсників є своєрідним важливим етапом загальноуніверситетської спартакіади, як для студентв, так і для викладачів кафедри фізвиховання. Для студентів – це перше серйозне випробування своїх фізичних сил та спортивних навичок, один из засобів самоствердження. Для викладачів, керівників збірних команд – добра нагода зробити відбір кращих спортсменів для поповнення збірних команд університету та факультетів.

kanat-3.jpg

Спартакіада першокурсників, як правило, проводиться в жовтні-листопаді після певної адаптації студентів до нових умов. У відбіркових змаганнях до спартакіади запрошувались всі бажаючі студенти, які не мають медичних противопоказань для занять і участі в змаганнях. Кращі серед них відстоювали спортивну гідність свого курсу.

Для участі в спартакіаді НГУ серед факультетів запрошувалися кращі спортсмени, здебільшого ті, хто займалися в спортивних школах, інших спортивних клубах, і які мають певні спортивні розряди або входять до збірних команд університету.kanat-4.jpg

Планування термінів проведення кожного виду спорту спартакіади значною мірою залежало від спортивних календарів інших обласних змагань. які є більш приорітетними для спортсменів університету. Традиційно, з лютого до кінця квітня, всі 10 видів спорту спартакіади проходять в заздалегідь заплановані терміни, без їх зривів та переносів. Кваліфікація викладачів кафедри, відповідальних за проведення кожного виду спорту змагань, досить висока і виникнення суперечних питань в ході змагань вирішуються швидко та об’єктивно.

Незважаючи на погіршення фізичної підготовки середньостатистичного студента університету (дані кафедри фізвиховання) фізична та спеціальна підготовка студентів, які захищають свої факультети з різних видів спорту, досить висока та якісна. Про це свідчать окремі ігри з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, бадмінтону.

Та на жаль, це стосується студентів не всіх факультетів. З 10 видів спорту студенти юридичного факультету (майбутні силовики), брали участь в 3 видах, студенти факультету менеджменту приймали участь в 4 видах, студенти фінансово-економічного факультету в 6 видах. Дуже прикро, що студенти саме цих факультетів мають низькі показники загальної фізичної підготовки і кількість студентів зі спеціальної та підготовчої медичних груп у них найвища.

Як і передбачалося, фаворитами в загальному заліку стали гірничий факультет та факультет інформаційних технологій. До проведення останього виду спорту (гирьовий) переможця спартакіади важко було назвати. Але спортсмени ФІТу упевнено вибороли І місце і посіли І місце у спартакіаді. Гірничий факультет посів ІІ місце.Shahmaty-3.jpg

Слід зауважити, що спортсмени ФІТу були першими з баскетболу, волейболу, бадмінтону, настільного тенісу, гирьового спорту, футзалу. А навчатися на цьому факультеті не легше ніж на інших.

Спортсмени гірничого фікультету були кращими в змаганнях з гандболу, перетягування канату, армспорту, шахів.

Спортсмени факультету будівництва, які стали призерами в 7 видів спорту, зайняли ІІІ місце в командному заліку, ІV місце зайняв геолого-развідувальний факультет, V місце зайняв механіко-машинобудівний факультет, а на шостому місці - електротехнічний факультет.

Чергова 58 Спартакіада гірничого університету, можна сказати, віддзеркалила стан фізичного виховання на факультетах та в цілому в університеті. Є чим пишатися, але є питання, над якими треба працювати і вирішувати: чому студенти деяких факультетів не беруть участь в спартакіадах,

чому загальна фізична підготовка щороку знижується, чому бути сильним, спортивним, фізично підготовленим стало не актуальним, чому керівники факультету дуже рідкі гості на змаганнях свого факультету?

Можливо, треба змінити назву основного спортивного заходу університету на іншу, наприклад: «Універсіада НГУ», «Спортивний фестиваль НГУ», «Спортивні ігри та богатоборства НГУ»?

Та яка б назва не була основне наше завдання – допомагати студентам стати сильними, здатними долати перешкоди, приймати правильні рішення та відповідати за них. І над цим з повною віддачею готові працювати наші викладачі. Тож, до нових зустрічей на спартакіадах, шановні студенти!

Колективні роздуми кафедри фізичного виховання НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт