17.09.2015
«Дні сталої енергії» в НГУ
Застосовуй енергоефективні технології! Підвищуй комфорт свого життя! Заощаджуй власні кошти вже сьогодні! Під такими гаслами з 9 по 12 вересня вперше у Дніпропетровську було проведено інформаційну кампанію з питань енергоефективності «Дні сталої енергії», в якій активну участь взяли викладачі та студенти Державного ВНЗ «Національний гірничий університет».
Провідні співробітники кафедр систем електропостачання та електропривода електротехнічного факультету НГУ прочитали низку цільових лекцій щодо основних аспектів підвищення ефективності використання всіх видів енергії, як для простих побутових споживачів, так і для основних енергоємних виробництв різних галузей промисловості України, систем виробництва та розподілу електричної енергії. У форматі активної дискусії студенти ставили цікаві питання, висловлювали власні ідеї й переконання. Особливе захоплення викликала демонстрація простих заходів, які кожен спроможний виконувати самостійно в домашніх умовах.
Лекції були зорієнтовані на студентів, які навчаються за спеціальностями, пов’язаними з електроенергетичною галуззю, а саме – «Електротехнічні системи електроспоживання», «Енергетичний менеджмент», «Електромеханічні системи геотехнічних виробництв», «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод», задля подальшого практичного використання набутих навичок на виробництві після закінчення університету. Студенти-першокурсники додатково відвідали засідання та виставку енергоефективного обладнання і матеріалів у приміщенні Дніпропетровської міської ради.
Сьогодні питання ефективного та ощадного використання енергоресурсів в усіх сферах життєдіяльності суспільства є одним із найважливіших. Особливо актуальним та пріоритетним цей напрям є для України на шляху до забезпечення енергетичної незалежності держави, покращення екологічної та економічної ситуації.
Необхідність вирішення цієї глобальної задачі повинно виконуватись при розробці відповідних заходів з енерго- та ресурсозбереження на рівні державних та місцевих профільних органів влади, а також – укорінитися у свідомості кожного окремого громадянина. Тільки так стане можливе покращення ситуації низькоефективного витрачання енергії та забезпечення сталого розвитку майбутніх поколінь людства.
Юлія Хацкевич, доцент кафедри систем електропостачання НГУ
Фото відеостудії "Юність" НГУ