02.10.2015
Форум гiрників – 2015: наука і практика повинні йти разом
Міжнародна науково-технічна конференція «Форум гірників-2015» традиційно відбулася у Національному гірничому університі з 30 вересня по 3 жовтня
Незважаючи на різні негаразди, Національний гірничий університ знову збирає під своє крило науковців і практиків-гірників з різних Україні і закордонних гостей у надії на плідну подальшу співпрацю. Тож крім представників шахтарських підприємств, надійних партнерів ДТЕК «Павлоградвугілля», «Добропіллявугілля» на щорічний Форму гірників прибули колеги з Польщі, Німеччини, Казахстану, Росії, Чехії.
Пленарне засідання розпочалося зі звернення-привітання ректора НГУ академіка НАН України Г.Г. Півняка до учасників Форуму гірників. Далі шановне зібрання привітали в.о. міського голови Галина Булавка та заступник директора з видобутку вугілля компанії ДТЕК «Павлоградвугілля» М.В. Барабаш і генеральний директор компанії ДТЕК «Добропіллявугілля» Ю.Я. Чередниченко.
З доповіддю «КОНВЕРГЕНТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ОСНОВА ФАЗОВОГО ПЕРЕХОДУ ДО ПОСТІНДУСТРІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА» виступив проректор з міжнародних зв’язків О.М. Шашенко (автори матеріалу Г.Г. Півняк, О.М. Шашенко, М.С. Пашкевич).
«ПРАКТИЧНА ГЕОМЕХАНІКА НА ШАХТАХ ДТЕК:ПОГЛЯД В МАЙБУТНЄ» – тема доповіді В.І. Пилюгіна, начальника відділу з науки і інноваціям Департаменту з технічного розвитку ДТЕК.
Р.О. Дичковський, заступник проректора з наукової роботи, начальник науково-дослідної частини НГУ висвітлив співпрацю компанії ДТЕК і Національного гірничого університету як приклад ефективного партнерства
У своїй доповіді голова правління Спілки буровиків України, академік АТН України А. І. Вдовиченко докладно й емоційно розповів про «ПЕРСПЕКТИВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНИ ГАЗОМ ВЛАСНОГО ВИДОБУТКУ»
Далі учасники Форуму й студенти побували на театралізованому посвяченні студентів-старшокурсників у гірники. Серед них відмінники навчання Гірничого інституту НГУ: Андрій Распутний, Олександр Коваль, Дмитро Кочерга, Петро Коротков, Іван Довгалюк, Віталій Єгоров, Владислав Даньків, Максим Юрасов, Костянтин Виноградов, Едгар Сарібекян, Вячеслав Лупир, Кирило Лазаренко, Денис Матвієць.
Прикрасою Форуму стали співочі колективи НГУ «Обертон» і «Мальви».
1 жовтня продожувалася робота Форуму у науково-технічних секціях за індивідуальними планами. Зокрема, розгладалися проблеми інженерної освіти на сучасному етапі розвитку суспільства, технології підземного видобутку корисних копали, відкриті гірничі роботи, збагачення корисних копалин, будівництво і експлуатація підземних споруд, шляхи розвитку маркшейдерсько-геодезичних робіт, геомеханіка і геотехніка, промислове та цивільне будівництво, геологія, проблеми та перспективи вдосконалення гірничого обладнання екологічні і правові проблеми техногенно-навантажених регіонів, рудникова аерологія та безпека праці, технології економічного і безпечного використання електроенергії, автоматизація у гірництві, економіка і управління у гірничій промисловості. Також віжбулося засідання Науково-методичної комісії за галуззю знань 0503 Розробка корисних копалин та Підкомісії 6.050301 Гірництво.
IАЦ НГУ
Фото Альони Леонович, кіностудія Юність» НГУ