В НГУ відбулася презентація фільму про піонера українського кіно Данила Сахненка
У Центрі естетичного розвитку кафедри філософії і педагогіки НГУ відбулася зустріч з тележурналістом Ігорем Родіоновим, в рамках якої був презентований фільм «Данило Сахненко».
Студентській аудиторії гостя представила доцент кафедри філософії і педагогіки НГУ Наталія Тарасова. Вона зазначила, що Ігор Родіонов довгий час працював на 51 телеканалі, займаючись переважно молодіжною тематикою. В той же час, журналіст вивчав культурне життя Дніпропетровщини і якось його зацікавила особистість оператора Данила Сахненка, який зняв у нашому місті першу ігрову повнометражну українську кінокартину, і вирішив створити про нього фільм.
– Наше місто багате на легендарних людей, – розповідає Ігор Родіонов. – Данило Сахненко – одна з видатних особистостей. Цей хлопець у ХІХ столітті став піонером кіно. Він діяв у часи, коли ще не писали сценарії і не займалися режисурою. Однак його талант і бачення кадру дозволили створити картину «Осада Запорізької Січі» в новому для кінематографії жанрі «вестерн».
Данило Сахненко зафільмував багато подій у Катеринославі, він також виступив оператором першого ігрового кіно «Наталка-Полтавка», знятого саме у нашому регіоні у 1911 році. Але час все ж таки зітер багато відомостей про фундатора українського кіно. Знімальна група фільму «Данило Сахненко» відшукала лише чотири кадри, відзняті легендарним оператором, а про його кінороботу «Осада Запорізької Січі» інформацію знайшли у короткій публікації катеринославської газети. В ній йшлося, що у масштабних зйомках Сахненка беруть участь понад 400 осіб. Крім цього, з газети стало відомо, у фільмі йде мова про нашестя татар. З цим матеріалом Ігор Родіонов і вирішив приступити до зйомок першого фільму про Данила Сахненка і, аби бути достовірним, вибрав для себе прийом вживання в роль свого героя. Він намагався дивитися на світ його очима, розуміючи світогляд Сахненка і особливості тогочасного життя. Режисером реконструкції сучасної версії «Осади Запорізької Січі» виступив головний режисер академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Анатолій Канцедайло.
Не зважаючи на те, що фільм «Данило Сахненко» не є бюджетним проектом, взяти в ньому участь погодилися народний артист України Анатолій Дудка, заслужені артисти України Микола Посталака і Неля Ніколаєва, мешканці Лоц-Кам’янки, де відбувалися зйомки, та інші ентузіасти.
Під час зустрічі Ігор Родіонов представив студентам НГУ і свої книги – «Дніпропетровські зодчі», «Набережная имени…» і «Петровский зачет», присвячених людям-легендам нашого міста. Сценарист, режисер і письменник також зізнався молоді, що наступне його видання буде присвячене оператору Данилові Сахненку, фільм про якого молодь НГУ побачила однією з перших.