29.11.2011
ГІРНИКАМ ПРО КОЗАКІВ
Було колись в Україні ревіли гармати
Було колись запорожці вміли панувати
Панували добували і Славу і Волю…
Т. Шевченко
Військово-патріотичний клуб НГУ ім. капітана А. Грязнова під керівництвом доцента Анатолія Поуха вже кілька років проводить важливу виховну роботу серед студентів. Нащадки славних запорожців зібрались на черговому засіданні клубу в музеї університету 25 листопада, аби відтворити історичні події та образи великих предків.
Дуже цікаво було послухати історію походження козаків, а також розповіді про елементи їх зброї та вбрання, познайомитися з відомими українськими дослідниками козацтва. Про безліч невідомих широкому загалу подробиць дізналися ми з доповідей професора кафедри історії та політичної теорії Надії Володимирівни Ченцової і доктора історичних наук Віталія Олександровича Василенка. Наприклад, про особливості військових формувань козаків, їх взаємовідносини із сусідніми народами, а також про особистість та діяльність дійсно унікальної постаті в історії нашої країни – Богдана Хмельницького.
Приємним сюрпризом для присутніх став виступ молодого козацького покоління – вихованців школи національних козацьких бойових мистецтв «Спас-Штурм». Маленькі козачата були настільки зосередженими, вправними і одночасно зворушливими, що не залишили байдужими до себе жодного з присутніх. До речі, «Спас» - це унікальна бойова система, створена козацтвом на основі бойового досвіду, яка і зараз застосовується в охоронних структурах України.
На засідання клубу завітали також представники Дніпропетровського козацького Об’єднання Всеукраїнського козацького війська. Силами цієї спілки в Дніпропетровській області створено 38 козацьких підрозділів, в тому числі окремий жіночий полк. Тож, сучасні жінки, на відміну від своїх попередниць, також мають можливість долучитись до всеукраїнського козацького руху.
Як бачимо, з давніх часів і до сьогодні козацтво лишається однією з візитних карток України, її оберегом та опорою. Тож, окрім всього, вивчаймо історію, аби не відриватись від коріння та залишатись українцями!
Марія Бережна, студентка НГУ