28.03.2013
Мандрівка – це завжди заряд позитивних емоцій
А коли вдається поєднати відвідини нової країни з навчанням або роботою, задоволення від такої подорожі подвоюється. У моєму житті відбулася саме така подія: у лютому 2013 року я вдруге у складі делегації НГУ відвідала Краківську гірничо-металургійну академію ім. Сташиця для участі у міжнародній конференції «Szkoła Eksploatacji Podziemnej XII». Від Національного гірничого університету в конференції також взяли участь завкафедрою ПРР професор В. І. Бондаренко і професор кафедри І.А.Ковалевська.
Вже добре знайомий Краків зустрів нас прохолодною лютневою погодою, але на мій настрій це жодним чином не вплинуло, адже стосовно цієї конференції я мала багато очікувань та сподівань. Учасниками «Школи підземної експлуатації» (саме так перекладається назва заходу) є професіонали гірничодобувної сфери, представники відомих компаній, чия робота пов’язана з вугільною галуззю, знані науковці, молоді вчені. Кожен з присутніх презентував англійською чи польською мовами власну доповідь на ту чи іншу теми стосовно сучасного розвитку гірництва. Приміром, Володимир Ілліч Бондаренко доповідав про технологію селективного виймання вугілля з тонких пластів, Ірина Анатоліївна Ковалевська – про встановлення залежності та розрахунок переміщень кріплення у гірничих виробках.
На фото: На конференції у Краківській гірничо-металургійній академії доповідає Катерина Сай
Моя доповідь «Gas hydrate deposits of the Black Sea’s trough: currency and features of development» охоплювала порівняно нове для України питання розробки покладів газових гідратів Чорного моря та особливості їх видобутку. Газові гідрати - це надзвичайно цікавий з паливно-енергетичної точки зору об’єкт, що потребує подальшого детального вивчення та ґрунтовних досліджень, адже газогідрати є реальним джерелом палива та альтернативою вугіллю й природному газу. Після виступу мені поставили багато запитань, виявляється, ця тема цікавить багатьох.
Щоразу конференція «Школи підземної експлуатації» проходить на найвищому рівні, організатори заздалегідь піклуються про кожного учасника, докладають максимум зусиль, аби справити незабутнє враження. Кожного вечора нас розважали культурною програмою, яка давала можливість тісніше познайомитись одне з одним і зав’язати корисні ділові контакти.
На фото: Учасники конференції «Szkoła Eksploatacji Podziemnej XII» професори В.І.Бондаренко, І.А. Ковалевська і аспірант Катерина Сай
Краків - дуже гарне місто, куди хочеться повертатися знову і знову, особливо, якщо знаєш, що на тебе чекатимуть. «Szkoła Eksploatacji Podziemnej» – унікальний проект, який надає змогу передовим діячам промисловості та науки об’єднати свої зусилля задля удосконалення аспектів управління, економіки, інформатики та транспорту в контексті процесу видобутку вугілля. І вже сьогодні я напевне знаю, що неодмінно візьму участь у цьому чудовому проекті наступного року.
Катерина Сай ,
аспірант кафедри підземної розробки родовищ НГУ