Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
04.03.2016

Польські партнери діляться досвідом з НГУ

Нещодавно співробітники Національного гірничого університету начальник НДЧ професор Роман Дичковський і директор ІМОНП професор Олександр Шаров  побували у відрядженні в Польщі.  Українські науковці відвідали Краківську гірничо-металургійну академію ім. С. Сташиця (м. Краків), Головний гірничий інститут (м. Катовіце), ТУ «Вроцлавська політехніка», (Вроцлав), інші науково-дослідні інститути. Візит було здійснено на запрошення голови Школи підземної розробки родовищ» Єжи Кіцькі для участі у засіданнях 25 ювілейної «Школи підземної розробки родовищ», а також з метою розширення зв’язків міжнародної співпраці.


На одному із засідань «Школи підземної розробки родовищ» було представлено доповідь: «Особливості визначення навантажень на кріплення механізованих комплексів, виходячи із коефіцієнта літологічної будови». Вона викликала зацікавлення учасників зібрання і дискусію щодо можливості застосування запропонованих методів у різних гірничо-геологічних умовах.

Учасникам конференції було представлено передові здобутки наукових шкіл Національного гірничого університету. У свою чергу науковці НГУ ознайомилися з передовим досвідом застосування гірничодобувної техніки та новітніми технологіями видобування корисних копалин у світі. До речі, на засіданнях розглядалися такі наукові теми, як  застосування анкерного та рамно анкерного кріплення підтримки підготовчих виробок, геомеханіка гірського масиву, застосування вибухових речовин та засобів ініціювання, вентиляції та промислової санітарії,  інші не менш актуальні питання гірничого виробництва.


 Плідні зустрічі у стінах Головного інституту гірництва (ГІГ)

 Делегація НГУ відвідала ГІГ і провела робочі зустрічі з керівництвом інституту - професорами Станіславом Прусеком та Яном Ваховичем. Науковці двох країни обговорили питання подальшої співпраці. Польські колеги вважають за доцільне прийняти офіційну делегацію НГУ у себе чи споря дити таку делегацію до нашого університету для активізації спільної науково-дослідної роботи, а також виконання спільних проектів за кошти національних та закордонних фінансових структур. Термін такої поїздки необхідно узгодити і вона може відбутися у будь-який зручний для сторін час.

Професори Роман Дичковський і Олександр Шаров провели перемовини з  керівником Центру сертифікації Даріушем Стефанякем і представниками цього підрозділу ГІГ Яцеком Собалоюта Йоахімом Іреком. Результатом зустрічі стало встановлення напрямів співпраці із цим структурним підрозділом. Були обговорені питання щодо особливостей виконання спільної сертифікації товарів та послуг українських виробників на європейський ринок. Зокрема, отримано умови сертифікації систем ініціації та вибухових речовин для НПП "Павлоградський хімічний завод", змащувальних та охолоджуючих речовин для компанії НКП-груп.

Від керівників відділу міжнародної співпраці Люцини Солтисяк та Адама Хамерли отримано інформацію щодо роботи відділу, а також про підготовку представниками Інституту заявок для участі у міжнародних проектах, зокрема у програмі ЄС «Горизонт - 2020». Обговорено питання включення НГУ у деякі проектні заявки і шляхи подальшої наукової та дослідницької співпраці. Досягнуто домовленостей щодо формування спільних консорціумів для участі у цих програмах, а також проведення на постійній основі обмінів інформацією щодо можливої участі у проектах міжнародної співпраці НГУ та ГІГ.


Не меньш важливі перемовини з іншими структурами 

Науковці НГУ провели робочі зустрічі із головами Берунського та Освенцімського повітів (Евгеніуш Душа та Ярослав Юшак). Роман Дичковський представив роботу Центру українсько-польської співпраці. Узгоджено виїзд двох делегацій по 10 студентів від ЦУПС до Польщі  на міжнародний молодіжний історико-пізнавальний форум «Life fest» і на міжнародний молодіжний форум “Bierun zaprasza” за рахунок приймаючої сторони від 17 до 25 червня та восени 2016 року. Отримано згоду щодо подальшої  співпраці  і щорічної участі у цих заходах студентів НГУ.

Проведено робочу зустріч із завідувачем кафедри прикладної економіки та якості менеджменту Ягелонського університету (м. Краків) професором Тадеушем Ваваком. Обговорено питання співпраці з підготовки спільних проектних заявок за Програмою ЕРАЗМУС +, а також участі науковців НГУ та Ягелонського університету у різних науково-освітніх заходах. Досягнуто домовленостей щодо візиту професора Т. Вавака до НГУ для проведення семінару з питань якості менеджменту та проблем менеджменту університетів.


ТУ «Вроцлавська політехніка» - один з надійних партнерів НГУ 

Делегація відвідала ТУ "Вроцлавська Політехніка" (ТУ ВП) і зустрілася з проректором із розвитку Цезари Мадріасо,  деканом факультету гірництва, геології та геоінженерії Войцехом Чєнжковскім, деканом електротехнічного факультету Вальдемаром Ребізанто, керівником відділу міжнародних освітніх програм Йолантою Пайонк, директором студій гуманітарних та суспільних наук Єжи Махначем, а також іншими працівниками структурних підрозділів цього ВНЗ.

Було досягнуто наступних домовленостей:

- проведення в березні – квітні 2016 р. робочої зустрічі науковців НГУ та ТУ ВП (на базі ТУ ВП) щодо підготовки спільних питань та пропозицій для партнерів зі США за напрямами гірництво, гідрогеологія та дрони;

- проведення робочої зустрічі науковців ІЕЕ НГУ та ЕФ ТУ ВП для обговорення спільних тематик наукових досліджень, до 15 березня підготувати питання, за якими ІЕЕ може співпрацювати з ЕФ ТУ ВП;

- умов участі студентів НГУ у програмі мобільності Еразмус+, яка планується на базі цього вишу уже найближчим часом, а також подання заявок за цією програмою за напрямами підготовки геотехнологія, енергозбереження та екологічна безпека;

- виділення 5 стипендій на факультеті гірництва, геології та геоінженерії для студентів НГУ, що володіють польською мовою, за магістерської формою навчання (студентам повністю знімається оплата за навчання, що складає 15 тис євро; транспортні витрати, кошти на проживання та харчування покривають самі студенти);

- термінів та умов участі доцента кафедри ЕС НГУ Юрія Папаіки у стажуванні на електротехнічному факультеті ТУ ВП тощо.

 ТУ ВРОЦЛАВСЬКА ПОЛIТЕХНIКА.jpg

 

 На першому місці – спільні проекти за різними напрямами

Результатом перемовин з очільниками  Інституту мінеральної сировини та енергетики Польської академії наук стали питання тристоронньої участі (Україна, Польща, Німеччина) у програмі "Горизонт 2020" із формування системи отримання "блакитного" палива з вугілля та пальних шахтних відходів із калорійністю понад 8 кДж/кг.

З керівником Школи підземної розробки родовищ Єжи Кіцькі,  його заступником Артуром Дичком та членами організаційного комітету Яцеком Собчиком, Яцеком Ярошем та Барбарою Мархевчик обговорювалися  питання спільної видавничої діяльності, участі у наукових проектах за кошти міжнародних фінансових структур. Зокрема, обговорено зміст та терміни видання польською мовою підручника спільного авторства із фізико-хімічних геотехнологій.

Делегацію українських науковців було запрошено на спільне зібрання працівників навчально-виробничого консорціуму "Geobit" та ЗАТ "MCR - Polska" де було розглянуто питання участі у проектах європейської співпраці, фінансової допомоги студентам НГУ при формуванні заявок університетської мобільності та допомозі при сертифікації українських товарів і послуг на європейському ринку.

Проведено переговори із директором дослідницького інституту "Cuprum" Монікою Хардигурою. Отримано домовленості щодо подальшої спільної діяльності у рамках укладеної угоди про співпрацю. Підтверджено стажування за кошти приймаючої сторони одного студента чи молодого науковця від НГУ влітку 2016 р. Стажування стосується неконвенціональних способів розробки мінеральної сировини.

. Отримано результати заявки із управління Малопольським воєводством за програмою "Допомога осередкам із розвитку польської культури на Сході". Центру українсько-польської співпраці нашого університету надано два ноутбуки загальною вартістю понад 1,5 тис євро. 16 березня 2016 року дане обладнання слід отримати у малопольському управлінні (м. Краків, Польща).

 Зустрічі у Вищій банківській школі (ВБШ)

З канцлером ВБШ Мареком Наталі, віце-канцлером Барбарою Щепанік,  керівником Центру міжнародної співпраці Яреком Томашевським були обговорені деталі підготовки спільної магістерської програми з логістики тощо.

Також у ВБШ відбулася зустріч з  директором Інституту Логістики професором Анджеєм Буякем з питань формування консорціуму для проекту JMD з підготовки міжнародної магістерської програми з логістики. Обговорено питання подальших кроків з реалізації заходів підготовки проекту;

Відбулася розмова з керівником Центру сертифікації Інституту логістики (м. Познань) Збишком Кроєнком з питань організації сертифікації на базі НГУ. Отримано детальну інформацію щодо процесу сертифікації з питань логістики у Польщі та можливу співпрацю в цьому напрямі.

Можна зробити висновок, що мета і завдання відрядження до Польщі повністю виконані, витрати, пов’язані з відрядженням, виправдані. Представлено доробок наукових шкіл НГУ, а встановлені науковцями НГУ нові контакти дають можливість подальшого розвитку міжнародного співробітництва в галузі  освітніх проектів, підземної газифікації вугілля, розробки тонких вугільних пластів тощо. Отриманий інформаційний матеріал представляє значний інтерес для подальшого стимулювання міжнародного співробітництва, навчального процесу НГУ, виконання спільних науково-дослідних проектів.

 

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ (за матеріалами звіту про відрядження)

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт