04.03.2016
Міжнародний день студентів – очима іноземних студентів НГУ
Іноземні студенти Національного гірничого університету відзначили Міжнародний день студентів Традиційним засіданням КІД «Співдружність».
В заочну подорож по країнах і континентах «Вікно в світ» були запрошені студенти та викладачі кафедри іноземних мов. Під звуки пісні «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались» на сцену вийшли студенти з Європи, Азії та Африки. Першокурсники з України, Туркменістану, Палестини, Анголи, Демократичної Республіки Конго та Зімбабве продемонстрували не тільки відмінні знання російської мови й географії, але й свої артистичні та ораторські здібності.
Гості святкового засідання КІДу мали можливість почути вітання французькою, англійською, португальською, туркменською, арабською та іншими мовами. Святковий букет із прапорів різних держав став символом об'єднання інтернаціональної культури.
Першою почала свій виступ студентка першого курсу Марал Довранова. Ахалтекінські скакуни та колоритні народні весілля, знамениті, надзвичайно красиві килими, ніжний шовк і медові дині – головні національні особливості Туркменістану. Окрім іншого, тут можна на власні очі побачити, що означає культ особи по-туркменськи – і, прямо скажемо, не повірити, що таке можливо в 21 столітті. Чого варта хоча б золота статуя президента, що повертається за солнцем!
Студенти з Палестини Ісаам Алканеа і Мохаммед Хассан розповіли про свою Батьківщину. Один із найдавніших діючих храмів світу, «Храм Різдва Христова», був заснований за наказом імператора Костянтина в четвертому столітті нашої ери над печерою, де, за біблійною легендою, народився Ісус Христос. Це місце настільки свято вшановувалося як християнами, так і мусульманами, що змогло пережить не одне завоювання, а служби в храмі практично ніколи не припинялися.
Ештебан Рафаел і Леонел Амеріку поділилися з присутніми розповідями про Анголу. Пляжі – головна родзинка Анголи, що приваблює більшу частину туристів. Океанічне узбережжя країни простягається на 1600 кілометрів. А прибережна пустеля Наміб – це найдавніша пустеля світу, адже їй понад вісімдесят мільйонів років!
На території Демократичної Республіки Конго розташована одна з найглибших річок світу, названа на честь республіки – Конго. Крім того, найстрашніший і найнебезпечніший вулкан Ньїрагонго також знаходиться на території цієї країни; слайди з його зображенням демонструє студент першого курсу Лум'єр Носенга.
Неабиякий інтерес представляють і природні пам'ятки Зімбабве, відзначає у своєму виступі Пічанік Сітхоле. Крім річки Лімпопо, варто відзначити знаменитий водопад Вікторія, розташований на річці Замбезі, що на кордоні Зімбабве з Замбією. Його ширина близько 1800 метрів (за цим показником водопад займає четверте місце в світі), висота змінюється від 80 метрів біля правого берега до 108 метрів у центрі. Ім'я Вікторія водопад отримав у 19 столітті на честь англійської королеви, а з мови корінного населення Зімбабве його назва перекладається як «гримучий дим».
Студентів із різних країн об'єднує одне – прагнення до нових знань. Сьогодні вони зібралися в стінах НГУ, щоб поділитися з нами розповідями про свою Батьківщину. А наше завдання – створити їм усі умови для того, щоб вони почувалися Україні, як удома. Адже найближчими роками університет стане їхньою другою домівкою, їхньою alma-mater!
Валентина Луценко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов, завідувач секції мовної підготовки іноземних громадян, керівник КІДу "СОДРУЖЕСТВО"