14.03.2016
Mein wunderschoener Heimatort
«Край, в якому я живу: історія, культура» - таку назву мала Міжнародна науково-практична конференція», нещодавно проведена в Національному гірничому університеті
Її організувала й провела Кафедра перекладу НГУ (завідувачка професор Тетяна Введенська) за підтримки Асоціації германістів України та Німецької служби академічних обмінів ДААД.
На конференцію з’їхалися студенти українських ВНЗ, були також представники з Польщі, які вивчають німецьку мову і в майбутньому мріють стати викладачами або перекладачами. За умовами конференції робочою мовою стала саме ця мова - одна із найбільш популярних у світі, якою зараз розмовляють понад 100 млн. чоловік.
Тож і про свій ріднокрай студенти розповідали німецькою - державною мовою Німеччини, Австрії, Ліхтенштейну, Швейцарії. Це друга найбільш популярна мова у Європі після англійської. В Європі вона посідає друге місце за частотою використання у галузях економіки, орієнтованих на експорт.
Німеччина всіляко підтримує й розвиває обмін студентами. Німці всіма силами намагаються розвивати міжнародні взаємозв’язки. Вони вкладають гроші не тільки в розвиток освіти у своїй країні, але й спонсорують багато навчальних закладів за кордоном.
На відкритті конференції з вітальним словом виступили ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк, віце-консул Генерального консульства Німеччини у Дніпропетровську пан Маттіас Кох, директор Інституту електроенергетики професор Олексій Іванов, доцент Технічного університету «Вроцлавська політехніка» Дагмара Сцалега, викладач Мовного центру Технічного університету «Вроцлавська політехніка» Анна Каніа.
Асоціація українських германістів (координатор Тетяна Галушко) за підтримки Кафедри перекладу НГУ попередньо провела конкурс відеороликів серед студентів України, Польщі і Німеччини на тему «Мій прекрасний рідний край». Переможцям під час відкриття конференції були вручені пам’ятні призи, підготовлені Німецькою службою академічних обмінів ДААД та Консульством Німеччини в Україні. Перше місце присуджено студентці Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили Вікторії Хоменко за чудовий відеоролик, у якому вона розповіла про один з українських оберегів – вишитий рушник, а також заспівала «Пісню про рушник» на слова Андрія Малишка німецькою мовою.
На першому пленарному засіданні учасники прослухали доповіді лектора ДААД Олафа Міттельштрасса і викладача Центру іноземних мов ТУ «Вроцлавська політехніка» Анни Каніа.
Студенти і гості конференції з багатьох міст України виступили зі змістовними доповідями на 4 секціях і отримали заслужені оцінки за знання німецької мови. Польські студенти з ТУ «Вроцлавська політехніка» Пьотр Бєляк і Пжемислав Бєрнацькі старанно підготувалися і розповіли про своє рідне місто Вроцлав і Alma mater. Крім того, за інформацією координатора Асоціації українських германістів Тетяни Галушко, у конференції взяли участь також і німецькі студенти з університетів Геттінгена і Шверіна, які надіслали відеодоповіді.
Одночасно з роботою секцій була проведена презентація програми «Erasmus» для українських студентів, яку представила доцент ТУ «Вроцлавська політехніка» Дагмара Сцалега.
Студенти Дніпропетровської консерваторії вітали учасників і гостей конференції чудовою музикою Й. Гайдна.
З великим задоволенням гості конференції і студенти відвідали тематичну концертну програму »Мистецтво і музичне життя Дніпропетровська», в якій взяли участь студенти місцевої консерваторії і представники діаспор, що проживають в Дніпропетровську. Надовго запам’ятається слухачам у залі Культурно-освітнього центру університету неповторний спів дівочого вокального ансамблю «Мальви» НГУ, які вміють передати український колорит.
Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ
Фото Альони Леонович