19.04.2016
НГУ відвідав Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в м. Дніпропетровську Вольфганг Мьоссінгер
У ході візиту були встановлені нові домовленості щодо співробітництва Національного гірничого університету з ВНЗ Німеччини в сфері освіти і науки.
Генеральний консул Німеччини в м. Дніпропетровську Вольфганг Мьоссінгер під час візиту до НГУ відвідав науково-технічну бібліотеку НГУ, де її директор Ольга Нефьодова ознайомила з виставкою раритетних видань і розповіла про традиції бібліотеки Національного гірничого університету.
Також пан консул Вольфганг Мьоссінгер побував у Народному музеї історії ім. О. М. Поля і Геолого-мінералогічному музеї. У Музеї історії НГУ гість мав змогу познайомитись з етапами розвитку університету. Сьогодні у фондах музею зберігається понад 13 000 експонатів. Eкспозиція має шість розділів і вміщує 1500 експонатів, з яких майже 80 % – оригінали. Музей оснащений відеотехнікою, тут щорічно проходять численні виставки, присвячені ювілейним датам і ювілярам університету, проводяться зустрічі з випускниками і краєзнавчі конференції. При музеї діють клуби: Історико-краєзнавчий “Грані”, Військово-історичний ім. капітана А.І.Грязнова. Працює Школа екскурсоводів. Проводяться екскурсії англійською та польською мовами. Завідувач музею Ігор Нікітенко зацікавив високого гостя незвичайною історією НГУ і професійним веденням екскурсії англійською мовою.
Геолого-мінералогічний музей НГУ – один з найбільших та найзмістовніших, він функціонує з початку минулого століття при кабінеті мінералогії, а з 19 серпня 1935р. як самостійний підрозділ Дніпропетровського гірничого інституту. Виставкова експозиція налічує близько 3 тис. експонатів, займає зал площею більше 350 м2, розташована в 44 вітринах та на 45 окремих подіумах і тумбах. Сформована за трьома основними напрямками: мінералогія, кристалографія, петрографія; історична геологія і палеонтологія; корисні копалини. Музей служить навчальною лабораторією для вивчення геологічних дисциплін студентами та проведенні досліджень аспірантами. Пан консул Вольфганг Мьоссінгер надзвичайно зацікавився рідкісним екземпляром брили малохіту, яка є єдиною в Україні за своїм розміром, а також презентованою завідувачем музею Віктором Бойко колекцією напівдорогоцінного каміння.
Консул Вольфганг Мьоссінгер також відвідав авторизовану навчально-дослідницьку лабораторію кафедри електропривода «Шнайдер Електрик і ознайомився з фундаментальною виставкою наукових досягнень НГУ, серед експозицій якої – експонат виставки Німецького наукового товариства ім. Макса Планка «Картини зі світу науки», який у 2014-2015 роках побував у дев’яти українських містах і був переданий Посольством Федеративної Республіки Німеччина в дар Національному гірничому університету. Пам’ятну дошку про цю подію пан консул Вольфганс Мьосінгер вручив ректору НГУ, академіку НАН України Геннадію Півняку.
Директор Українсько-німецького культурного центру Національного гірничого університету Ірина Яременко розповіла Генеральному консулу Вольфгангу Мьоссінгеру про діяльність єдиного у Дніпропетровську УНКЦ, акредитованого Гете-інститутом. Центр є першим регіональним партнером Гете-інституту в місті Київ, що працює відповідно до німецьких культурних та навчальних програм.
Візит Генерального консула Німеччини в м. Дніпропетровську Вольфганга Мьоссінгера до НГУ завершився діловою розмовою за круглим столом з керівництвом НГУ.
Ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк ознайомив генерального консула Німеччини з системою і освітньо-науковими програмами співробітництва НГУ з ВНЗ, установами і підприємствами Німеччини. Як зазначив очільник НГУ – міжнародні проекти в гірничому університеті здійснюється з урахуванням забезпечення економічного розвитку, як в Україні, так і за кордоном. Багаторічний досвід співпраці з Німеччиною доводить, що якість підготовки кадрів і втілення нових наукових розробок набула активного розвитку саме завдяки зацікавленості і злагодженій праці двох сторін.
Подякувавши за гостинність, генеральний консул Німеччини у Дніпропетровську Вольфганг Мьоссінгер висловивв захоплення інфраструктурою НГУ і унікальним Українсько-німецьким культурним центром.
– Про високопрофесійну і якісну освітню і дослідницьку діяльність гірничого університету мені відомо давно, – зазначив Вольфганс Мьосінгер. – До того ж, ви співпрацюєте з Фрайберзькою гірничою академію, а це свідчить про високий рейтинг вашого ВНЗ і конкурентоспроможність у світі. Ваш ВНЗ у Дніпропетровську доводить, що ви самі здатні пропонувати співробітництво і розвивати нові ідеї, тож будемо продовжувати співпрацю. НГУ стане одним з найважливіших наших партнерів у освіті й науці.
У ході робочого візиту Генеральний консул і керівництво НГУ обговорили варіанти нових шляхів розвитку співпраці, які стануть важливим Україні і Німеччині.
ІАЦ НГУ
Фото Володимира Корінного (відеостудія «Юність» НГУ)