Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
10.05.2016

В НГУ відбулася Міжнародна конференція «О.П. Блаватська і сучасність. Духовні аспекти сучасного світорозуміння»

Конференція стала стартовою у ряді заходів щодо відзначення 185-річчя від дня народження видатної уродженки Дніпропетровська О.П. Блаватської.


Кафедра філософії і педагогіки Національного гірничого університету протягом багатьох років щорічно проводить науково-практичну конференцію, де науковці збираються аби осмислити духовну спадщину засновниці Теософського товариства Олени Блаватської, яка народилася у Дніпропетровську, але стала космополітом – людиною світу, бо ніколи не сприймала земних кордонів, маючи набагато глибші цінності. Тож на щорічній конференції в НГУ збираються науковці й люди різних професій з різних країн світу, аби осягнути праці О. Блаватської і разом з суспільством прийти до вміння жити, піклуючись про духовну красу своєї душі й довкілля.


Відкрила конференцію завідувач кафедри філософії і педагогіки НГУ, доктор філософських наук, професор Юлія Шабанова, яка подякувала за сприяння в організації фундаментальної конференції обласну владу і своїх колег.

– Кому, як не мешканцям Дніпропетровська звернути увагу на спадщину співвітчизниці Олени Блаватської, яка стала відомою в усьому світі, – зазначила Юлія Шабанова. – Її праці дуже глибокі і складні для сприйняття, тому задача вчених – переосмислити праці Олени Петрівни Блаватської для світу. Ми намагаємося це робити на щорічних конференціях і я дуже рада, що з року в рік у нас з’являється більше однодумців і партнерів.


«Світ Єдиний» – ця думка пронизувала виступи усіх гостей заходу.


У цьому році в конференції взяли участь екс-віце президент Теософського товариства, радник індійського парламенту з питань екології (Індія) Махендра Сінгхал, який приїхав до Дніпропетровська зі своєю дружиною Шашею Сінгхал. У своєму вступному слові він відзначив, що формула щастя дуже проста «треба піклуватися про все, що нас оточує».


Професор Каліфорнійського державного університету (США) Моріс Бішеф і його дружина та колега Дженніфер Шеффілд Бішеф розповіли про те, як сприймається літературна спадщина Олени Блаватської їх студентами, а щодо співпраці з дніпропетровськими колегами і роботи конференції відзначили «духовні зв’язки - найміцніші».


Привітали науковців і побажали плідної роботи начальник відділу науки та вищої школи департаменту освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Шулик, голова постійної комісії з питань науки, освіти, сім’ї та молоді Дніпропетровської обласної ради Віктор Сиченко, директор Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького, заслужений працівник культури України Надія Капустіна, перший проректор НГУ, професор Олександр Азюковський, організаційний секретар Теософського товариства в Україні Світлана Гавриленко.




Наукова конференція «О.П. Блаватська і сучасність. Духовні аспекти сучасного світорозуміння» мала насичену програму і тривала три дні. Наукові доповіді доповнили вечірніми заходами в Дніпропетровському будинку органної та камерної музики і екскурсіями.


У рамках конференції в НГУ був презентований фільм «Олена Блаватська. Повернення… », а також відбулася публічна лекція екс-віце президента Теософського товариства, радника парламенту Індії з питань екології Махендра Сінгал «Досвід діяльності Теософського ордену служіння: «Екологічні досягнення в розвитку сільського господарства Індії».


8 травня в Музейному центрі О.П. Блаватської та її родини відзначили «День Білого Лотосу» – в цей день послідовники Олени Блаватської усього світу збираються, аби згадати шлях видатного теософа.

ІАЦ НГУ

Фото Євгена Ланевича (відеостудія "Юність" НГУ)


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт