20.10.2016
Про нас пишуть
«Студенти з Дніпра можуть отримати український і литовський дипломи»
Отримати український і литовський дипломи – така можливість з'явиться найближчим часом завдяки спільній програмі Національного гірничого університету та університету імені Вітаутаса Великого в Каунасі (Литва).
Про спільну програму і плани щодо співпраці двох ВНЗ ми поговорили з ректором НГУ Геннадієм Півняком, а також першим проректором НГУ Олександром Азюковским, деканом юридичного факультету НГУ Сергієм Грищаком і завідувачем кафедрою історії і політичної теорії Геннадієм Першим.
- Для нас дуже приємно і відповідально, що Каунаський університет імені Вітаутаса Великого вибрав Національний гірничий університет як свого партнера. Скажу чесно: литовські партнери дуже скрупульозно вивчали наші можливості, рівень викладання, якість знань студентів, перш ніж прийняти рішення про співпрацю. Акцент зробили на гуманітарних програмах, які будуть затребувані в Україні. Зокрема, йдеться про програму "Світова політика і економіка". Це було наше спільне з колегами з Литви рішення. Литовські партнери високо оцінили синтез технократичного мислення з гуманітарною оцінкою, яким славиться НГУ.
Крім гуманітарних програм ми, безумовно, будемо розвивати співпрацю і в технічній і технологічній сфері. За допомогою наших партнерів будемо шукати можливості залучення фінансування Євросоюзу для зміцнення матеріально-технічної бази. Наша співпраця з університетом ім. Вітаутаса Великого добра ще й тим, що Литва надає необмежені можливості для наших студентів щодо використання технічною базою їх вишу. Це вдалий принцип кооперації! Адже необов'язково в НГУ везти якийсь унікальний мікроскоп або прилад, якщо він вже є в литовському університеті. Студенти, які пройдуть відбір за спільною українсько-литовською програмою, отримають доступ до навчальної та виробничої базі литовського вишу.
- Розкажіть, як конкретно буде реалізуватися дана, пілотна програма?
- Для початку розповімо про її очевидні переваги. Студенти, які виявлять бажання пройти підготовку за цією програмою, у підсумку отримають два дипломи - державний диплом про отримання кваліфікаційного рівня "бакалавр" і диплом Каунаського університету ім. Вітаутаса Великого, - відповідає перший проректор НГУ Олександр Азюковскій.
За його словами, це принципово важливо, якщо студент після закінчення ВНЗ планує працювати за спеціальністю в Україні.
- Дипломи європейського зразка, безумовно, високо котируються в світі, але, якщо ви маєте намір працювати в Україні, бажано мати український диплом. А другий диплом - вже вузу з країн Євросоюзу - підвищує шанси випускника отримати престижну роботу.
- А як буде на практиці здійснюватися набір на цю програму?
- Ми розглядаємо три можливих моделі: студенти 3-4 курсу проходитимуть відбір після публікації нами відповідного оголошення. Ті, хто пройшов відбір, отримають можливість індивідуального навчального плану для того, щоб інтегруватися в освітній процес Каунаського університету. Варіант другий: після закінчення бакалаврату у нас, студент вступає до магістратури, вибираючи спільну українсько-литовську програму навчання. І знову ж таки має підготовчий період для навчання в литовському ВНЗ. І нарешті, третій варіант: ми у себе оголошуємо прийом на магістратуру безпосередньо в університет Вітаутаса Великого. Курс навчання бакалаврів триває, відповідно до українського законодавства 4 роки. Два з них студент навчатиметься у нас, два - в Литві. На виході він отримує два дипломи, - пояснює декан юридичного факультету НГУ Сергій Грищак. За його словами. студенти, відібрані для даної програми, будуть детально і глибоко вивчати міжнародне право і право Євросоюзу.
- Литовські вузи в цілому, і університет імені Вітаутаса Великого зокрема, орієнтовані на запити ринку. І навчальні програми там складаються з урахуванням потреб ринку. Це дуже важливо і потрібно застосовувати в Україні. Особливо зараз, коли ВНЗ отримали велику автономію і самостійність. У тому числі і в питаннях складання навчальних програм. Програма, яку ми презентуємо, своєрідно унікальна. Іншої такої в Україні точно немає. Литовські колеги обіцяли свою допомогу в адаптації цієї програми під українське законодавство. Також ми розраховуємо, що ця програма буде визнана і в Євросоюзі, що також дуже важливо. У співпраці з литовськими колегами і партнерами ми виробили загальні принципи навчання студентів, і на цій базі максимально адаптували навчальні плани. Таким чином, учасники спільної програми зможуть отримати якісну європейську освіту і два дипломи, - вважає Геннадій Перший.
Ректор НГУ Геннадій Півняк підкреслив, що реалізація даної програми, а також підписання угоди про довгострокове співробітництво між українським і литовським університетами, стали можливими завдяки підтримці посольства Литовської Республіки в Україні та Почесного консульства Литви у Дніпрі.