02.11.2016
Візит до Польщі відкрив нові перспективи НГУ
Чимало років наш університет співпрацює з вищими навчальними закладами та виробничими консорціумами Польщі. У жовтні наша делегація у складі проректора з міжнародних зв’язків Олександра Шашенка та начальника науково-дослідної частини НГУ Романа Дичковського з робочим візитом відвідала наших ділових партнерів.
У ході візиту до Польщі представники НГУ виступили на зібранні працівників навчально-виробничого консорціуму "Geobit" й представила звіт про особливості проведення гірничих робіт при розробці вугілля на тонких та надтонких пластах. Окрема частина звіту стосувалася представлення технічної документації із сертифікації холодильної рідини для агрегатів та машин, які можуть використовуватися на гірничих та негірничих підприємствах країн Європейського Союзу. Дані дослідження є складовою виконання міжнародної тематики Національного гірничого університету ВФ-15. Звіт отримав схвальний відгук і був затверджений керівництвом консорціуму.
Також делегація НГУ побувала на спільному зібранні працівників навчально-виробничого консорціуму "Geobit" та ЗАТ "MCR - Polska", де розглянуто питання: участі у проектах європейської співпраці, фінансової допомоги студентам НГУ при формуванні заявок за програмами університетської мобільності;прийняття на практику за кошти приймаючої сторони 5-ти студентів-геологів НГУ; допомоги при сертифікації українських товарів та послуг на європейському ринку; участі у програмах прикордонної співпраці, розвитку інфраструктури цих регіонів із задіянням бізнесових структур двох країн; підготовки заявок за програмою "Допомога осередкам із розвитку польської культури на Сході" на 2017 рік. Нагадаємо, що Центр українсько-польської співпраці нашого університету у 2016 р. за цією програмою отримав прямих та не прямих надходжень загальною сумою понад 52 тис. євро.
Відбулися зустрічі з канцлером Вищої банківської школи (м. Вроцлав) Мареком Наталі. Зокрема, обговорено деталі спільної підготовки студентів за магістерськими програмами із видаванням двох дипломів наших вищих навчальних закладів. Окремо делегація ознайомилася із деталями навчання та проживання студентів НГУ, які навчаються паралельно у Вищій банківській школі.
Делегація Національного гірничого університету провела перемовини з представниками Головного інституту гірництва (ГІГ) у м. Катовіце, а саме із заступником директора, професором Я. Ваховичем та керівником відділу альтернативних джерел енергії, головним редактором журналу “Sustainable Mining”, професором А. Смолінським. Як результат – маємо можливість включення НГУ у проектні заявки, що готуються у ГІГ, шляхи подальшої наукової та дослідницької співпраці. Досягнуто домовленості щодо формування спільних консорціумів для участі у програмах європейської співпраці, а також проведення на постійній основі обмінів інформацією щодо можливої участі у проектах представників НГУ та ГІГ.
Наші представники взяли участь в інавгурації нового ректора ТУ "Вроцлавська політехніка". На найближчі чотири роки цей визнаний у Польщі, Європі та цілому світі вищий навчальний технічний заклад очолить проф. Цезари Мадріас. Від імені ректора Національного гірничого університету академіка НАН України Г.Г. Півняка та від усіх працівників нашого університету було передано найщиріші привітання новому ректору та усьому професорсько-викладацькому складу партнерського вищого навчального закладу. Крім того, делегація провела робочі зустрічі у ТУ "Вроцлавська Політехніка" з новим ректором цього університету Цезари Мадріасом; екс-ректором професором Тадеушом Венцковським, з проректором із розвитку проф. Іліашем Івоною, деканом факультету гірництва, геології та геоінженерії Монікою Хардігурою, професором кафедри відкритої розробки родовищ Войцехом Чєнжковскім; деканом електротехнічного факультету Вальдемаром Ребізантом; деканом будівництва підземних, наземних та водних споруд проф. Дареком Лабедом, керівником відділу міжнародних освітніх програм Йолантою Пайонк, директором студій гуманітарних та суспільних наук Єжим Махначем, а також іншими працівниками згаданих структурних підрозділів цього вищого навчального закладу.
Делегація окремо познайомилися із роботою лабораторій цього вишу: наноструктурованих будівельних матеріалів; геотехногії та геомеханіки підводних об'єктів промислового та цивільного призначення. Нині є домовленість про стажування наших співробітників на обладнанні цих лабораторій.
Проведено перемовини із головою Дортмундсько-вроцлавсько-львівської фундації ім. Св. Ядвіги щодо можливої співпраці у рамках Центру українсько-польської співпраці НГУ. Отримано домовленість щодо сприяння проведення мовної школи у Вроцлаві кінці жовтня – на початку листопада 2016 р. для слухачів ЦУПС. Крім цього, підтверджено п'ятитижневе стажування 3-4 студентів-аспірантів, що навчаються за напрямом підготовки будівництво та архітектура за кошти Фундації.
Відбулися переговори із директором дослідницького інституту "Cuprum" Петром Дичко та керівником відділу гірничих технологій Віктором Ковальчиком про умови участі у спільному проекті за програмою Горизонт - 2020 у рамках інституту інформаційних технологій та інноватики "Віртуальна шахта -подорож у підземелля".
На робочій зустрічі із заступником декана факультету гірництва та геоінженерії «Краківської гірничо-металургійної академії ім. Сташиця» професором З. Недбальським та відповідальним за співпрацю з українськими вищими навчальними, науково-дослідними та виробничими закладами, професором Т. Майхерчиком обговорено питання щодо продовження реалізації програми співпраці, започаткованої між нашими університетами кілька років тому. Зокрема, мова йшла про участь наших партерів у проектах «Post mining»; можливості використання лабораторної бази КГМА щодо сертифікації українських товарів та послуг на європейський ринок. Окрема увага приділена формуванню спільних магістерських програм та програмі викладацької мобільності «Visiting professor».
Інформація надана науково-дослідною частиною НГУ