04.11.2016
Науковці Гірничого - Лауреати Державної премії України
Сьогодні вугледобувна галузь чи не найбільш проблемна серед усіх секторів національної економіки. Добувні підприємства є масштабними техногенними джерелами негативного впливу на об’єкти довкілля. Наші вчені, звичайно, працюють, шукають виходу. Саме наукова робота "Розробка та впровадження технологій забезпечення техногенної та екологічної безпеки вугледобувних регіонів при ліквідації гірничих підприємств України"(автори: Корж П.П., Недолужко В.М., Бузило В.І., Костенко В.К., Акімов О.А., Павличенко А. В., Улицький О.А., Єрмаков В.М., Дяченко А.П., Наливайко Я.М.)спрямована на вирішення проблеми подолання катастрофічних техногенних, екологічних і соціальних наслідків реструктуризації вугільної галузі України, екологічної безпеки процесів масової ліквідації нерентабельних та збиткових вугільних шахт. Завдяки впровадженню цих технологій на державних підприємствах вже досягнуто значного економічного та екологічного ефектів, зменшується рівень забрудненості навколишнього середовища, підтоплення та заболочування земель.
Цілком закономірно, що до цієї теми прикута увага з боку держави. Наукова праця наших колег була високо оцінена саме на державному рівні.
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №440/2016 присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2015 року на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки за розробку та впровадження технологій забезпечення техногенної та екологічної безпеки вугледобувних регіонів при ліквідації гірничих підприємств України:
БУЗИЛУ Володимиру Івановичу – докторові технічних наук, директорові Гірничого інституту державного вищого навчального закладу "Національний гірничий університет"
ПАВЛИЧЕНКУ Артему Володимировичу – кандидатові біологічних наук, доцентові державного вищого навчального закладу "Національний гірничий університет".
Керівництво Національного гірничого університету на чолі з ректором, академіком НАН України Г.Г.Півняком щиро вітало лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки 2015 року в стінах рідного вишу.
Науковцям подякували за працю на благо рідної країни, за відданість університету. Ректор Г.Г.Півняк висловив надію, що справу буде продовжено, до науки залучатиметься ще більша кількість студентів та науковців, а Національний гірничий університет триматиме пріоритетний напрямок в Україні в галузі освіти та науки.
ІАЦ НГУ