18.11.2016
Змінюй та впливай!
Саме такий воркшоп відбувся 17 листопада в Національному гірничому університеті для студентів 2-5 курсів, зацікавлених темою євроінтеграції.
Цей захід відбувся в рамках міжнародного проекту «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії та громадянського суспільства в Україні». Проект реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та фракції Зелених Європейського вільного альянсу в Європарламенті і має на меті зацікавити українську молодь політичними процесами та громадською діяльністю за допомогою розширення знань у сфері політики, права та громадянського суспільства.
Міжнародний Фонд «Відродження», громадська організація «Європейський обмін»(Берлін) та Фундація «Відкритий діалог»(Варшава/Київ) запрошують студентів з Дніпра долучатися до колективного навчального заходу, учасники якого в процесі динамічної групової роботи отримують нові знання та навички.
Як показують соціологічні опитування, молодь готова вчитися, впливати та змінювати, але бракує знань, відсутня мотивація та надійна команда однодумців.
Тож проведення воркшопу для студентів Дніпра було досить доречним й важливим, про що засвідчив Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфганг Мьоссінгер у своєму вітальному слові. Європейці зацікавлені в тому, аби в Україні розвивалася демократія, було побудовано гармонійне, вільне та здорове суспільство, яке починається саме з молоді. Але треба пробудити у молодих людей бажання брати участь в політичному житті, соціальних проектах та гуманізації суспільства. Німецький гість подякував ректору НГУ Геннадію Півняку за ту гуманітарну складову, якій приділяється значна увага в технічному виші.
Геннадій Григорович зауважив, що нашому регіону пощастило, бо Генеральний консул Німеччини – інноваційно мисляча людина, він постійно опікується в Україні розвитком молодіжного руху, фестивальним направленням та гуманітарною сферою. Національний гірничий університет, розуміючи важливість гуманітарної політики для розвитку молоді, не змінюватиме цього напряму, а навпаки – розширюватиме ці кордони, бо Україні потрібна високоосвічена, інтелігентна та вихована молодь. Наш ректор наголосив, що в стінах НГУ, в студентському та викладацькому середовищі, Вольфганг Мьоссінгер завжди може розраховувати на підтримку та надійне коло однодумців.
Під час проведення воркшопу було зазначено, що саме 17 листопада, в міжнародний День студентів, молодь Гірничого не пішла святкувати, а надала перевагу креативному навчанню та спілкуванню.
Координаторка проекту «Імпульс Змін» Дар’я Сєдих, не набагато старша за учасників воркшопу, одразу заволоділа увагою аудиторії, всі максимально неформально перейшли на «ти» і закипіла робота. З діалогу відчувалося, що всім хотілося більше практики, драйва, розвивати та реалізовувати себе, генерувати ідеї, навіть прикольні, масштабувати свою діяльність, придумувати соціальні проекти, виявляти у себе соціальну активність…. Учасникам запропонували знайти спільні ознаки у волонтерстві, громадській діяльності та соціальному підприємництві й те, чим вони різняться. Кежуал-атмосфера дозволяла присутнім спілкуватися невимушено, вільно формулювати свої думки і пропозиції. Головне: у всіх було бажання дізнатися, навчитися, не боятися, генерувати. Важливий меседж молоді надіслано – це ваш час, це ваш шанс розкрити свій талант організаторів і увірватися у тусовку країни, аби змінити її на краще. Країна чекає змін. Впливайте, не бійтеся!
ІАЦ НГУ
Фото відеостудії «Юність»