26.12.2016
«Люди на всій земній кулі схожі»
Стейсі Хатчінсон, професор Канзаського університету в галузі біологічних та інженерних основ сільського господарства, нещодавно провела п'ять тижнів в м. Дніпро (Україна) як фахівець фонду Фулбрайта.
Завершується Рік англійської мови в Україні. Він був наповнений подіями, які відкрили нові перспективи для професійного розвитку викладачів та академічної мобільності студентів.
Учетверте Національний гірничий університет приймав фахівців фонду Фулбрайта, цього року - професора Університету штату Канзас Стейсі Хатчинсон. Після її повернення до США, у соціальній мережі Фейсбук було розміщено статтю, в якій професор С. Хатчинсон ділиться своїми враженнями про викладачів та студентів Національного гірничого університету.
Переклад статті надається:
«Отриманий досвід розширює глобальний світогляд спеціаліста фонду Фулбрайта
Мері Ранкин
Стейсі Хатчінсон, професор Канзаського університету в галузі біологічних та інженерних основ сільського господарства, нещодавно провела п'ять тижнів в м. Дніпро (Україна) як фахівець фонду Фулбрайта.
Працюючи за запрошенням Національного гірничого університету, професор Хатчінсон ділилася інженерно-технічним досвідом з гідрології поверхневих вод, а також оцінки і управління вододілу зі студентами і зацікавленими викладачами. Вона також провела семінари з питань викладання активних методів навчання, оцінювання знань, акредитації інженерних спеціальностей і розробки навчальних програм.
"Я мала можливість взяти участь у Форумі гірників, на якому були присутні викладачі з усієї України та Європи, а також у мене було кілька зустрічей в університетському містечку з викладачами європейських університетів. Я також відвідала місцевий ліцей та виступила там з доповіддю за темою води і водної безпеки", - повідомила професор Хатчінсон.
Професор Хатчінсон отримала хороші відгуки від студентів і викладачів під час її перебування. Вона вважає, що зробила значний внесок в життя університету.
"Я ділилася власними ідеями та уявленнями зі студентами технічних спеціальностей щодо екологічних проблем, які потенційно можуть бути імплементовані та можуть привести до значних змін в Україні", сказала вона. "Я надавала допомогу багатьом студентам з вивчення англійської мови, а також продемонструвала, як процес акредитації інженерних програм в США може допомогти Україні, якщо вона поєднає освіту і промисловість, а також поліпшить академічну мобільність власних студентів."
Хатчінсон вважає, що її розповіді про особливості американської культури, освіти, ідеали і дружбу висвітлили дуже позитивну сторону Америки і навіть допомогли "зробити світ трохи меншим".
У рамках продовження співпраці з проектом Фулбрайта, професор Хатчінсон зараз працює над дослідницьким проектом програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» з залученням трьох дослідників Національного гірничого університету.
"Є кілька питань, що представляють інтерес для нашої групи, і ми плануємо знайти належне фінансування для реалізації роботи і продовження нашої співпраці", говорить професор Хатчінсон.
"Я також підтримую зв’язок з кафедрою іноземних мов і буду продовжувати надавати допомогу в вивченні іноземної мови як носій мови кілька разів на семестр за допомогою Skype-конференцій. Ми досліджуємо способи встановлення зв’язків з різними кафедрами Канзаського університету і кафедрами Національного гірничого університету, де викладання ведеться англійською мовою, а також кафедрою фізичного виховання."
Професор Хатчінсон планує продовжити професійні відносини з викладачами кафедри іноземних мов, екології, гідрогеології та математики. Вона також працює над тим, щоб встановити відносини між ліцеєм та місцевою групою з екологічної освіти, щоб допомогти студентам США дізнатися більше про глобальні екологічні проблеми та надавати допомогу українським студентам в сфері країнознавства.
"Те, що мені подобається найбільше в роботі і відрядженнях за кордон," сказала вона, це усвідомлення схожості людей по всій земній кулі. - Основні життєві потреби не змінюються, базова освіта не змінюється. Вивчення відмінностей це те, чим я по-справжньому насолоджуюсь."
"Ця поїздка була унікальною нагодою для розширення моїх переконань про людей. До мене дуже добре ставилися, і люди були щасливі поділитися зі мною знаннями про своє місто, свою культуру, свої думки і надії. Я дізналася багато нового про Україну - чудові люди, їх потреба в кращому керівництві і їх величезне бажання створити більш процвітаючу країну. Я насправді відчуваю, що збільшила свою культурну компетентність і рухаюсь до статусу глобального громадянина".
Стейсі Хатчінсон приєдналася до співробітників кафедри біологічних та інженерних основ сільського господарства в 2000 році. Її галузь досліджень охоплює використання рослинних систем для пом'якшення наслідків забруднення від розосереджених джерел, розвиток стійких методів і управління земельними ресурсами та зливовими водами, а також рекультиваця забрудненого ґрунту та води.
Професор Хатчінсон отримала ступінь бакалавра в Університеті штату Монтана та ступінь магістра і докторську ступінь в Університеті штату Канзас.
Переклад асистента кафедри іноземних мов В. В. Сухової