23.02.2017
Участь викладачів Гірничого у Зимовій школі Британської Ради в Україні – це черговий крок проекту «Англійська мова в університетах»
У рамках співпраці Національного гірничого університету з Британською Радою в Україні у проекті «Англійська мова для університетів» 4 викладачі кафедри іноземних мов і доцент кафедри підземної розробки родовищ копалин К.А.Ганушевич взяли участь у Зимовій школі педагогічної майстерності, яка охоплювала чотири основні напрями підготовки викладачів технічних університетів:
• Основи викладання англійської мови професійного спрямування (викл. В.В. Заболотнікова і асистент кафедри І.А.Іванченко ) – 11 модулів за британською програмою CiVELT;
• Викладання англійської мови для академічних цілей (ст. викл. Н.М.Нечай) під керівництвом Тоні Принса, Проректора з наукової роботи британського університету NILE (М. Норвіч);
• ATE (Academic Teaching Excellence) (Академічне навчання на відмінному рівні) (доц. К.А.Ганушевич ), керівник британський експерт Ніколс Манбі;
• Підготовка тренерів академічного розвитку молодих науковців за програмою Research Connect (доцент кафедри іноземних мов. канд. філ. наук М.Л. Ісакова);
• Стажування тренерів викладачів англійської мови в університетах.
Серед тренерів, які проходили стажування, викладач Гірничого доц. кафедри іноземних мов М.Л. Ісакова. Вона єдина серед тренерів, підготовлених у рамках проекту, яка офіційно має право готувати молодих науковців і тренувати викладачів англійської мови за професійним спрямуванням, що підтримується документним сертифікатом Professional Award in Teacher Development, який є визнаним у всьому світі . Її перші учні - це наші викладачі й викладачі провідних технічних ВНЗ України. За словами учасників, тренінг проходив жваво, цікаво, дозволяв замислитись над повсякденною роботою в аудиторії , переосмислити її і пропонував низку інноваційних підходів щодо вирішення типових проблем, що виникають в аудиторії під час викладання. Попереду ще практика у якості асистента британського фахівця у галузі роботи з науковцями Тома Спейна на Дніпропетровщині , але перший крок до успіху вже зроблено. Щиро вітаємо Марію Леонідівну, сертифікованого тренера викладачів англійської мови, і науковців НГУ з такою почесною нагородою!
Зимова школа закінчилася триденним симпозіумом, на якому завідувачі кафедр 15 університетів - учасників проекту і представники фокус-груп звітували про свої успіхи протягом другого року проекту (2016). Всі демонстрували приклади й свідоцтва нових досягнень, впровадження інновацій і змін у викладанні англійської мови й англійською мовою у своїх університетах. Презентація Особливостей навчання англійської мови за професійним спрямування у НГУ, яку розробили та демонстрували зав. кафедрою С.І. Кострицька та доц. І.І.Зуєнок, представники фокус -групи, отримала позитивний відгук від учасників Симпозіуму. Запровадження у навчальний процес нової робочої програми, розроблених навчальних матеріалів, включаючи онлайн- курси з дисципліни «Англійська мова (за професійним спрямуванням)», особливо, їх комунікативність та інтерактивність – все це зацікавило представників 15 провідних університетів. Але для нас головним є відгуки наших студентів. Так, за словами Влада Візиря, першокурсника факультету інформаційних технологій, «у Національному Гірничому для мене розпочалась нова ера вивчення англійської, вивчення спеціальної мови, якою я буду користуватися у майбутній роботі».
Хоча усіма учасниками проекту зроблено чимало, під час Симпозіуму було розроблено план впровадження подальших змін та оцінювання якості викладання.
За рішенням Симпозіуму, технічні університети – учасники проекту визнані осередками впровадження змін у регіоні, центрами розповсюдження нових знань, передового досвіду тощо. Пишаємось, що наш Гірничий є одним із них. До співпраці з нами вже готові приєднатися викладачі кафедри іноземних мов Запорізького Національного технічного університету (м. Запоріжжя), тренери. Всі готові для забезпечення сталості проекту.
За матеріалами кафедри іноземних мов НГУ
ІАЦ НГУ