22.03.2017
В НГУ презентували новий кінороман випускника НГУ, письменника Віктора Веретенникова "Вторгнення"
У Центрі культури української мови ім. О. Гончара Національного гірничого університету презентували кінороман видатного випускника НГУ, письменника Віктора Веретенникова «Вторгнення».
У центрі гострого динамічного і психологічно напруженого кінороману - доля України, драматичні події на Майдані, трагічні події на Сході України, героїзм патріотів і ницість зрадництва.
Студенти НГУ і гості презентації почули перші відгуки на кінороман, який згодом буде екранізовано. Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк у своєму виступі повідомив, що Віктор Веретенников став одним з перших членів нещодавно створеної Української кіноакадемії.
– Ми презентуємо кінороман «Вторгнення», який дає нове розуміння подій сьогодення. І вже традиційно презентація проходить у Національному гірничому університеті, який Віктор Вертенников закінчив, а сьогодні отримує натхнення від його студентської молоді, - зазначив він.
Координатор Центру культури української мови ім. О. Гончара НГУ Світлана Ігнатьєва і директор ЦКУМ ім. О. Гончара Ірина Цюп’як привітали видатного випускника НГУ, автора нового видання Віктора Веретенникова, подарувавши виріб гемологічного центру НГУ.
Модератор імпрези – письменниця і поетеса, співробітниця Центру культури української мови ім. О. Гончара НГУ Леся Степовичка представила першу рецензію на «Вторгнення», яку і зачитала присутнім. Особливістю кінороману є те, що він написаний на місцевому придніпровському матеріалі. В основі сюжету – життя двох братів, у яких буремні події на Майдані оголили їхню сутність, вони стали по різні сторони барикад й війна на Сході також розводить їх. Один – на боці окупантів, інший – на захисті України.
– Кінороман – особливий жанр, в якому, на відміну від роману, розвиток дії відбувається не в описовому характері, а через діалоги. І цей жанр Віктор Веретенников відобразив блискуче,– зазначила Леся Степовичка.
Своє враження від прочитання «Вторгнення» також висловили старший викладач кафедри історії та політичної теорії НГУ Наталія Костюк, завідувачка кафедри маркетингу НГУ Тетяна Решетілова і студенти НГУ, які відзначили глибокий погляд на події сьогодення, що наштовхує на конкретні висновки.
Насамкінець імпрези автор, письменник і продюсер Віктор Веретенников відкрив завісу створення епічного кінороману.
– Коли я писав роман «Гетьман» – звертався до матеріалів літописців, які жили за часів Богдана Хмельницького. Але виявилося, писати про сьогодення складніше. Тут літописцем виступив вже я сам. І треба було не помилитися і віднайти сюжет, який максимально об’єктивно відобразить сучасні події і зверне читачів до морального боку питання.
В НГУ автора також привітав вокальний колектив «Мальви» і німецький скрипаль Лео Кеннер.
ІАЦ НГУ
Фото Альони Леонович, відеостудія "Юність" НГУ