Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
31.03.2017

В НГУ відбулася VІ Всеукраїнська краєзнавча конференція «Придніпров’я в роки національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.»

100 років після крамольних подій революції: екскурс в історію, аналіз, висновки.

Сьогодні у Народному музеї історії НГУ ім. О. Поля відкрила свою роботу традиційна Всеукраїнська краєзнавча конференція. Цього року вона відбулася вшосте за темою «Придніпров’я в роки національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.».


Роботу конференції відкрив завідувач кафедри історії та політичної теорії Геннадій Первий. Він подякував присутнім за те, що незважаючи ні на які зовнішні перешкоди, вони взяли участь у традиційному заході. І це означає, що історична наука в Україні живе і розвивається, а дослідження продовжуються. Тож у наукових доповідях розглядалися маловідомі факти з життя Придніпров’я у буремні 1917-1920-ті роки.

Перше повідомлення щодо революційних подій 1917-1918 рр. та ставлення до них населення Катеринославської губернії зробила завідувач відділу ДНІМ ім. Д.І. Яворницького Тетяна Цимлякова.


На конференції також розглядалися питання аграрної складової революції 1917-1921 років: південноукраїнський вимір (професор кафедри Східноєвропейської історії ДНУ ім. О. Гончара Дмитро Архієрейський); особливості функціонування Катеринославської міської думи у 1917-1918 рр. (доцент кафедри міжнародних відносин ДНУ ім. О. Гончара Олександра Двуреченська).

Цікавими стали доповіді від науковців кафедри історії та політичної теорії НГУ – «Архівні джерела до історії Катеринославського гірничого інституту в 1917-1920 рр. (професор Ганна Швидько); «Революційні події 1918 р. на Катеринославщині у спогадах княгині В. Г. Урусової» (доцент Ігор Кочергін); Катеринославське відділення Російського технічного товариства у 1917 р. (доцент Павло Чорнобай); М.В. Родзянко в період Лютневої революції 1917 р. (доцент Криворізького державного педагогічного університету Надія Товстяк ).

У конференції взяли участь науковці, журналісти, краєзнавці з різних міст України.

ІАЦ НГУ

Фото відеостудії "Юність" НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт