10.05.2017
У Дніпрі 12 народів світу зійшлися в мовному батлі
10 травня 2017 року близько ста студентів-іноземців із Таджикистану, Монголії, Гвінеї, Анголи, Марокко, Еквадору, Колумбії, Сирії та інших країн продемонстрували знання української та російської мови на XІ Міжвузівському фестивалі «Мир, весна, любов», який відбувся у малому залі Палацу студентів.
Конкурс проходив у трьох номінаціях – поезія видатних українських та зарубіжних авторів, пісні й інсценовані байки і гуморески.
Організатори конкурсу, кафедра перекладу та лінгвистичної підготовки іноземців ДНУ ім. О.Гончара, запросили до Палацу студентів ДНУ всі вищі навчальні заклади Дніпра.
Іноземні студенти Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» щороку беруть активну участь у цьому поетичному змаганні і виборюють призові місця.
Так було і цього року. Абел Кінг Жимі Таті, студент 3-го курсу НГУ, став справжньою зірковою прикрасою конкурсу. Минулого року він брав участь у конкурсі, а в цьому році, розширюючи свій пісенний репертуар, зробив справжній подарунок глядачам зворушливим виконанням пісні «Не питай» із репертуару гурту «Океан Ельзи» і отримав перемогу.
Студент другого курсу з Гвінеї, Сако Абубакар Сідікі, під оплески глядачів, прочитав на сцені Палацу студентів ДНУ вірш Марини Бойкової «Человеку нужен человек».
Чудова українська пісня «Чорнобривці» прозвучала особливо хвилююче у виконанні студентів із Анголи Абела Кінга Жимі Таті та Давида Каштру. Ангольські студенти вибороли почесне третє місце.
Протягом усього конкурсу студенти-іноземці переконливо довели, що вони, діти різних держав, – люди надзвичайно дружні, ніби одна велика сім’я. Безсумнівно, іноземні студенти дніпровського регіону – одні з найталановитіших в Україні.
У такій теплій атмосфері студенти з різних куточків світу на власному прикладі показали, що вивчити мову іншого народу навіть за нетривалий час цілком реально. Проте успіхи студентів-іноземців – результат копіткої роботи викладачів.
«Це дуже складно, декілька років вивчати російську мову, а співати українською без акценту та виборювати призові місця у конкурсах такого високого рівня», – підкреслює викладач переможців (студентів НГУ з Анголи) доцент кафедри іноземних мов Державного ВНЗ «НГУ» Валентина Луценко.
ІАЦ НГУ