Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
02.06.2017

45 років з піснею в серці!

У перший день червня урочисто відзначили подію, яка відбулася на творчому небосхилі Національного гірничого університету 45 років тому, коли народився широко відомий сьогодні чоловічий народний вокальний ансамбль «Обертон». 

Ведучі Дмитро Єфременко і Тетяна Дерябкіна розповіли, що починаючи з 1971 року творчу школу «Обертону» пройшло не одне покоління талановитих студентів, співробітників і викладачів гірничого університету. Й до цього часу він тісно об’єднує минулі і прийдешні покоління студентів та викладачів університету.


Добрим словом згадали й запросили на сцену тих, хто в жовтні 1971 року на чолі зі своїм художнім керівником Дмитром Марковичем Сіденком (покійним) створили легендарний колектив «Обертон». І полилася до сліз зворушлива лірична пісня 70-х «Васильки» у виконанні Івана Іонкіна, Сергія Сіренченка і Валентина Тарадайка. Вони й дотепер не розгубили того життєдайного вогню творчості, який дбайливо і з любов’ю пронесли через довгих 45 років.


«Обертон» люблять, шанують і допомагають йому в університеті всебічно, особисто ректор Геннадій Півняк. Про це сказав у вітальному слові перший проректор НГУ Олександр Азюковський. Він подякував «обертонівцям» за прикрасу буденного життя щирою піснею і вручив кожному пам’ятний знак «За вдячність «Обертону». 
Щиро поздоровив співаків палкий прихильник «Обертону» голова профспілкового комітету НГУ Валерій Сало. 



З любов’ю і гордістю говорив про творчий колектив директор гірничого інституту Національного гірничого університету професор Володимир Бузило, зазначивши, що «Обертон» народився саме на гірничому факультеті!


Починаючи з 2004 році творчим керівником «Обертону» є заслужений діяч мистецтв України Олександр Переверзєв. Не вагаючись ні хвилини, він відповів згодою на пропозицію відродити славетний колектив після довготривалої перерви. Всього за три роки вивів ансамбль на якісно новий рівень. І вже у 2007 «Обертон» завоював звання народного аматорського колективу.
За роки існування в «Обертоні» змінився не один склад його учасників. З колективу, закінчивши інститут, йшли одні, а на їх місце приходили інші. 
Серед тих, хто вірою і правдою служив її величності пісні були визнані вокалісти такі, як Вячеслав Оніпко, Анатолій Соловей, Валерій Іванов, Володимир Бєлінський, Анатолій Коновський, Віктор Коваленко, Олександр Погорілий та ще багато їх співочих побратимів. Кожен з них залишив вагомий внесок в розбудову творчого проекту з назвою «Обертон».



Учасник першого складу вокального ансамблю «Обертон» Валентин Тарадайко привітав ювілярів разом зі своїми колегами з Головного управління ДСНС України в області теж піснями.


У творчих надрах «Обертону» з’являються нові таланти. Особливо радує, що це молоде покоління. Квартет «Лик» і його керівник Олександр Яремчук неповторно виконують духовні і народні піснеспіви.

Знаний не лише у гірничому, а й за межами нашого міста чоловічий вокальний ансамбль «Обертон» – багаторазовий переможець і лауреат обласних, всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів й фестивалів. Його сучасний склад: Михайло Зєнкін, Олександр Яремчук, Сергій Лукс, Владислав Балабанов, Богдан Іванюта-Гурджидзе, Микола Калімбет, Дмитро Янкін, Володимир Горбач, Володимир Довгаль і художній керівник ансамблю, заслужений діяч мистецтв України Олександр Переверзєв. Слухати їх – насолода: неперевершена звукова гармонія акапельного співу, відчуття кожного слова, духовна наповненість, багатомовний репертуар (співають українською, російською, грецькою, грузинською, німецькою, польською, литовською), – сповнюють надією й життєвою енергією! 


Творча зустріч з «Обертоном» пройшла в атмосфері щирої любові до пісні й ще раз переконала, що все проходить, «а музика вічна».
Щиро бажаємо всім учасникам славетного ансамблю незмінної любові до пісенної творчості. Щасливої вам творчої долі на многії літа!


Фото Дар’ї Климової, відеостудія «Юність»

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт