25.11.2016
Другий тренінг міжнародного проекту
22-25 листопада 2016 року, в Національному гірничому університеті проходив другий тренінг із застосування Методології для хвостосховищ. Цей тренінг проводився в рамках проекту «Підвищення рівня знань серед студентів і викладачів з безпеки хвостосховищ та перший законодавчий огляд в Україні», що реалізується в нашому університеті за підтримки Німецького відомства з охорони навколишнього середовища. У тренінгу взяли участь студенти та викладачі чотирьох університетів м. Дніпро, представники компетентних органів та місцевої влади у галузі екологічної безпеки та питань, пов’язаних з експлуатацією хвостосховищ. Перший тренінг в рамках проекту відбувся в НГУ 3-7 жовтня 2016 р. http://www.nmu.org.ua/ua/content/news/?ELEMENT_ID=19928
З вітальним словом на першому засіданні до учасників звернувся проректор Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» з міжнародних зв’язків проф. О.М. Шашенко, який підкреслив виключну важливість проекту для підготовки кваліфікованих фахівців у галузі екологічної безпеки, особливо з урахуванням реалій України, де накопичено мільярди тонн відходів гірничодобувної та інших галузей промисловості.
Метою тренінгу було поглиблення знань студентів, отриманих ними на першому тренінгу, щодо безпеки хвостосховищ у контексті світового та українського досвіду, європейських стандартів; навчання студентів з університетів-учасників практичному застосуванню методології підвищення безпеки хвостосховищ на основі контрольних списків, що була розроблена за участю міжнародних експертів у попередні роки.
З презентаціями, що стосувалися різних аспектів безпеки хвостосховищ виступили члени української команду проекту: проф. Рудаков Д.В., проф. Шматков Г.Г., Ніколаєва І.О., Охотник К.К., Омельяненко Т.Л. Завгородня Т.В.
Команди студентів – учасників тренінгу з чотирьох університетів на основі оцінювання безпеки хвостосховища Придніпровської ТЕС, яке відвідали під час першого тренінгу, виступили з презентаціями, в яких представили пропозиції з підвищення безпеки об’єкта на основі вивченої методики та власне бачення перспектив поліпшення його екологічного стану.
В рамках проекту студенти отримали завдання пройти он-лайн курс з менеджменту аварійних ситуацій на промислових об’єктах, розроблений Екологічним департаментом Європейської Економічної Комісії ООН.
Підведення підсумків проекту планується на травень 2017 р.