Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
20.09.2017

Сучасні досягнення у дослідженнях навколишнього середовища та здоров’я

З 8 по 15 вересня 2017 року відбулося відрядження професора кафедри хімії Національного гірничого університету Н.І.Штеменко до Сполучених Штатів Америки, у Джексонський Державний університет, місто Джексон, штат Місісіпі. 

Наталя Іванівна взяла участі у роботі Чотирнадцятого Міжнародного Симпозіуму, присвяченого сучасним досягненням у дослідженнях навколишнього середовища та здоров’я. 

У своєму звіті на ректораті професор Н.І Штеменко розповіла,що Джексонський державний університет належить до одного з найбільших університетів південних штатів США, в ньому навчається більше 12 тисяч студентів та зосереджена значна кількість сучасно обладнаних дослідних лабораторій хімічного, біохімічного, медичного і фізичного профілів.

Тематика симпозіуму була мультидисциплінарною і присвячувалася виявленню загрозливих для людини факторів зовнішнього середовища, дослідженню чинників найбільш поширених хвороб, зокрема канцерогенезу, механізмів виникнення та розробці методів вчасної досконалої діагностики і профілактики. У низці наукових праць автори розглядали токсичний вплив важких металів, рівень яких у Мексиканській затоці і у південних регіонах США, що постраждали після буревіїв, перевищував норму. Злоякісна трансформація звичайних клітин у ракову під дією солей деяких металів досліджується доктором Д. Ландольфом (Лос-Анжелес). Праці цієї групи вчених були відзначені Нобелівскою премією. 

До речі, одним із цікавих моніторингових і біохімічних об’єктів є кити, що з одного боку накопичують значну кількість важких металів завдяки харчуванню планктоном, а з іншого - зовсім не хворіють на рак. 

Біохімічна лабораторія доктора Д. Вайса (Луїсвіл), який вивчає молекулярно-біологічні особливості клітин організму китів, розташована прямо на кораблі. Розробці маркерів ранньої діагностики ракових захворювань в крові людини приссвячені дослідження доктора С. Кхана (Мумбаї, Індія). З’ясуванню механізмів виникнення раку легень у робітників гірничою промисловості були розглянуті у доповіді доктора Г.Калаф (Тарапака, Чілі) та доктора Е. Рубіо (Чивава, Мексика). У значній кількості доповідей, зокрема, і у доповіді Н.І. Штеменко, приділено увагу антиоксидантам як профілактичним, лікувальним засобам та нано-технологічним підходам у діагностиці і лікуванні раку. 

Однією з важливих особливостей Симпозіуму була вражаюча кількість стендових студентських доповідей. Студенти 3-4 курсів, магістри представили свої наукові доробки, а в обов’язок лекторів входило спілкування зі студентами та оцінка їхніх робіт і відповідей. Переможці конкурсу нагороджені грошовими преміями.

Професор Н.І Штеменко сподівається, що спілкування з відомими вченими світу допоможе знайти колаборантів у сфері наукових досліджень і освітній діяльності нашого університету.

ІАЦ НГУ

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт