Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
25.09.2017

Освоєння нового вугільного родовища шляхом реалізації новітніх геомеханічних технологій - виробничий і науковий подвиг

Відбулося громадське обговорення роботи «Освоєння нового вугільного родовища шляхом реалізації новітніх геомеханічних технологій», висунутої Національним гірничим університетом на Державну премію України в галузі науки і техніки.


        Комітетом з Державних премій України для цього призначено Інститут фізики гірничих процесів (ІФГП) Національної академії наук України.
12 вересня в залі засідань Інституту геотехнічної механіки НАН України, де в даний час розміщується ІФГП, відбувся це важливий захід.

        Учасниками розширеного  засідання були автори роботи - представники компанії «ДТЕК ЕНЕРГО»: С.О. Воронін, В.І. Пілюгін, В.Г. Снігур та науковці Національного гірничого університету: С.М. Гапеєв, О.В. Солодянкін, М.О.Вигодін.


       До обговорення також запрошувалися представники  провідних навчальних, наукових і виробничих організацій, серед яких Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту, Інститут геотехнічної механіки НАН України.  Також у засіданні  взяли участь професори В.І. Бондаренко, О.М. Шашенко, О.А. Сдвижкова, І.А. Ковалевська (ДВНЗ «Національний гірничий університет»), генеральний директор «ДТЕК Добропіллявугілля» Ю.Я. Чередниченко  та генеральний директор  Західно-Донбаського  науково-технічного центру «Геомеханіка» В.Я. Кириченко, представники кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, а також члени вченої ради Інституту фізики гірничих  процесів.


       Відкрив засідання директор Інституту В. Г. Гриньов. Далі слово надали доповідачеві - представникові авторського колективу професору О.В.Солодянкіну, який виклав основні результати роботи, окремі напрямки досліджень якої проводилися в Західному Донбасі протягом 30 років. Найбільш значимі й ефективні проекти були реалізовані в останні роки, що  дозволило отримати величезний економічний ефект в розмірі близько 4 млрд. грн.

      У ході обговорення слово взяв Ю.Я. Чередниченко, який зазначив, що одним з основних чинників досягнення високих результатів представленої роботи є сама компанія «ДТЕК Павлоградвугілля», потужне сучасне об'єднання, що орієнтується на інтенсивний шлях розвитку і підвищення обсягів видобутку вугілля на базі новітніх техніки і технологій.
До всього наголосив, що успішна реалізація стратегічних планів компанії стала можливою завдяки тісній співпраці виробничників і науковців Національного гірничого університету. Говорячи, зокрема,  про конкретні проекти, а саме проходження Богданівського високоамплітудного скиду, Ю.А. Чередниченко назвав це виробничим подвигом. Якість і результат виконаного комплексу робіт на порядок краще, вище і дешевше закордонних аналогів, наприклад, у Німеччині.

      Заданий першим виступаючим позитивний тон обговорення підтримали й більшість його учасників.

       В.Я. Кириченко зазначив високопрофесійний склад авторського колективу, куди входять і представники виробництва, які мають великий досвід у науковій роботі, і представники кафедри будівництва, геотехніки та геомеханіки з великим виробничим досвідом, які займаються проблемами Західного Донбасу з 1980-х років.
     

       О.А. Сдвижкова  звернула ​​увагу присутніх на сміливість авторів з боку виробництва при прийнятті нетрадиційних, навіть ризикованих рішень.

       З однозначною позитивною оцінкою роботи і підтримкою авторів виступили також професори В.В. Назимко,  О.Л. Тютькін, д.т.н. О.П. Круковський, В.І. Бондаренко, О.М. Шашенко. Підкресливши, що робота вирішує ряд важливих стратегічних завдань України, а саме: забезпечення плавного переходу економіки від традиційних джерел енергії до поновлюваних, чистих. При цьому досягається висока ефективність видобутку вугілля і зниження його собівартості. Один з найважливіших, на погляд О.М. Шашенка,  результатів роботи - запропонована концепція synchro-mining, спрямована на вирішення економічних, соціальних та екологічних проблем гірничодобувних регіонів за рахунок диверсифікації діяльності шахт.


        Не обійшлося без дискусійних запитань, які висловили В.І. Бондаренко і В.В. Назимко. Їхні аргументи прозвучали досить переконливо й взяті до уваги.

        Підсумок підбив голова засідання професор В.Г. Гриньов, який також дав позитивну оцінку роботі,  зазначивши, що всі перераховані напрями досліджень в роботі повністю відповідають пріоритету Програми Кабінету Міністрів України на середньостроковий період щодо основних проблем, які повинні бути вирішені в сфері реформ вугільної галузі. Поставлена ​​Урядом мета якраз пов'язана з виведенням підприємств на конкурентоспроможний самоокупний рівень та  вирішення соціальних й екологічних проблем.

       Тож голосування підтвердило одностайну підтримку представленій науковій  роботі та її авторам М.В. Барабашу, С.А. Вороніну, В..І Пілюгіу.,  В.Г. Снігуру, Мкртчяну  С.В. (ТОВ «ДТЕК-ЕНЕРГО»), Солодянкіну О.В., Гапєєву  С.М., Вигодіну М.О. (ДВНЗ «НГУ»)

.

 

Інформація надана кафедрою будівництва і геомеханіки НГУ

 Фото : Відеостудія "Юність" Леонович Альони

 


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт