03.10.2017
«Жива бібліотека» в Дніпрі
3 жовтня 2017 року на базі Дніпровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва «Колобок» відбувся Всеукраїнський семінар-практикум. Учасниками цього заходу стали директори центрів позашкільної роботи з різних областей України, а також представники Державного ВНЗ «Національний гірничий університет». Студенти з Анголи, Гвінеї, Китаю, Польщі, Монголії під керівництвом доцента кафедри історії та політичної теорії В.І. Луценко в якості живих книг представляли свої країни для керівників позашкільних організацій з усієї України.
Польщу на цьому заході представляла завідувач Народного музею історії ім. О.М. Поля НГУ Світлана Зимницька, Анголу – Малонда Карлуш, Педро Жозе Агушту, Гвінею – Сако Абубакар Сідікі, Китай – Лі Гуаньнань, Монголію – Гантушиг Баясгалан і Ерденебулган Тувденрагчаа. Всі вони стали учасниками креативного за формою, цікавого за змістом і неперевершеного за емоціями інноваційного заходу «Жива бібліотека». Представники Гірничого у ході заходу розповідали про історію, культуру і особливості кожної країни. Спілкування проходило у неформальній обстановці у формі питань і відповідей.
Усіх присутніх вразили співуча і танцююча Ангола, зразки національних костюмів Гвінеї, весільні церемонії Китаю, де в онлайн-магазинах можна взяти в аренду дешеве китайське весільне вбрання і в комплекті до нього підібрати і подружок нареченої за 30 доларів на тиждень. Польща дивує гостей зачиненими на свята магазинами. Наприклад, на Різдво супермаркети зачиняються 24 грудня о 16.00 і починають працювати тільки 27 грудня, а щоб потрапити на безплатний прийом чи обстеження у деяких спеціалістів можна чекати по декілька місяців. Монголія здивувала великою територією з населенням в три мільйони, що значно менше, ніж населення Дніпропетровської області.
Незважаючи на обмежений час, учасники семінару відкрили для себе багато цікавого про кожну із представлених країн. Зауважимо, що така співпраця триває вже кілька років і кожного року студенти і співробітники нашого університету вражають гостей заходу своїми захопливими розповідями.
Інноваційний захід «Жива бібліотека» за участю представників різних країн світу сприяє полікультурному вихованню молоді, розумінню загальнолюдських цінностей, учить толерантному ставленню один до одного, єднанню українців із представниками різних країн світу.
ІАЦ НГУ