11.10.2017
Дивовижна Польща разом із Центром українсько-польської співпраці Національного гірничого університету
Враженнями щодо поїздки до Польщі за програмою академічної мобільності, що реалізується Центром українсько-польської співпраці Національного гірничого університету, ділиться учениця 11 класу середньої школи № 89 м. Дніпра Злата Сергієнко.
Я неймовірно зраділа, коли дізналася, що Центр українсько-польської співпраці Національного гірничого університету організовує поїздки до Польщі з метою ознайомлення з університетами та культурою цієї країни. Перед поїздкою Роман Дичковський та Юлія Пазиніч проводили заняття з вивчення польської мови. Мені дуже сподобалися методики, що застосовуються у Центрі для вивчення цієї мови. Тому я й надалі планую продовжити її вивчення саме тут. Варто зазначити, що за цією програмою було зібрано групу дітей, у складі якої були учні 35-ої школи, працівники НГУ, а також учениця школи №66 та учениця №89 школи – це я. Причому для нас усі заняття у Центрі проводилися безкоштовно.
Тепер безпосередньо про самі враження від поїздки. Наш вояж до Польщі було організовано на високому професійному рівні,комфортно та весело. Перше місто, яке ми відвідали був Краків – культурна столиця Польщі.
Краків – неймовірне місто з надзвичайною архітектурою. Це місто є «еталоном польської культури». Варто прогулятися по вузьких вуличках Старого міста, обійти величезну Ринкову площу, побачити Королівський замок та Маріацький костел або просто вийти на вечірню прогулянку містом і ти потрапляєш наче у казку, а поринувши в цю казкову атмосферу, розумієш, за що поляки та гості країни так люблять це місто.
Особливо мене вразили заняття з польської мови саме у Польщі. Вони приносять особливе задоволення, бо навчатися в атмосфері, де навколо всі розмовляють польською, і паралельно поринати в культуру цієї країни надзвичайно «прикольно». Більш цього із нашими викладачами, які стали для нас другою родиною та надзвичайно близькими людьми, уроки були не лише пізнавальними, а й дуже веселими.
У Кракові ми відвідали «UniwersytetJagiellonski» та «UniwersytetEkonomiczny», де нас привітно зустріли і польською мовою докладно пояснили особливості системи вищої освіти у цій країні. Особливо приємними моментами були невеличкі подарунки від економічного університету усім членам нашої групи та від Ягелонського університету. Правда, в університеті, де свого часу вчився та викладав М. Коперник, подарунки роздавали лише тим, хто переміг у конкурсах.
Наступним містом, яке ми відвідали, був Вроцлав. Це місто дивує безліччю чудових мостів та красивих будівель. Більшу частину подорожі ми провели саме у ньому. У нас було достатньо часу для того, щоб проникнутися мальовничою та загадковою атмосферою «найбільш українського» міста Польщі. Родзинкою та «фішкою»Вроцлава є його гноми, так звані «краснолюдки». Їх кількість у місті налічує близько 300 статуеток і знайти їх можна у несподіваних місцях.
Разом ми гуляли Ринковою площею,відвідали «WiezawidokowaBazylikiMniejszejpw. Sw. Elzbiety». Це дуже висока вежа із крутими гвинтовими сходами, якими ми підіймалися вгору й мали можливість побачити неймовірну та захоплюючу панораму усього міста. Я була у захваті від побаченого, бо перед очима відкрилася вся велич міста, і це справді вражає!
Наступного дня ми відвідали Вроцлавський зоопарк. На території зоопарку сформовано привабливі тематичні експозиції і всю цю красу оточено прекрасними природніми ландшафтами. Це чудовий зелений куточок, який дивує великою кількістю тварин. У цьому місці здається можна блукати вічно, кожного разом відкриваючи для себе щось нове і незнайоме. Особливе враження на мене справив Африкаріум –унікальний величезний океанаріум, де представлені різноманітні екосистеми «чорного» континенту. Це неймовірні акваріуми, біля яких хочеться залишатися, якомога довше розглядаючи всілякі риби, скати, черепи, тощо. Я вважаю, що це місцеварте уваги будь-якого туриста.
Окремо у нас була подорож да Центру науки «Humanitarium». Тут ми робили лабораторні дослідження та за допомогою різноманітних приладів на практиці доводили закони фізики. Мені дуже сподобалася ця лабораторія, оскільки вона дає можливість у цікавий та корисний спосіб здійснити вивчення законів фізики. Тому, хто не захоплюється фізикою у школі – Вам саме сюди! Після відвідання «Humanitarium» Ви назавжди полюбите цей складний предмет.
У Вроцлаві ми відвідали два університети: «PolitechnikaWroclawska» та «WyzszaSzkolaBankowa», де нас також привітно і ласкаво зустріли, й польською ознайомили з умовами вступу та навчання. У Вищій банківській школі методом жеребкування троє учасників нашої делегації отримали подарунки. Це було дуже несподівано та надзвичайно азартно, оскільки ніхто не міг навіть уявити кому пощастить.
Підводячи підсумок, можу сказати що ця подія була особливою та радісною подією у моєму житті. Я уже подорожувала різними європейськими країнами із батьками, тому можу оцінити і цю, нову для себе державу. Вона насправді мене вразила! Ця яскрава та захоплююча поїздка запам’ятається мені на усе життя. Я отримала багато гарних емоцій та приємних знайомств. Хочу висловити подяку усім членам групи, викладачам, молодим та яскравим хлопцям – доцентам гірничого, а особливо красуням Юлії та Ксенії . Ви дівчата дивовижні!!! Ви стали для мене еталоном викладачів, і тому мене дуже зацікавив гірничий університет. Ви дуже дружня спільнота, з якою можна подорожувати хоч на край світу. Сьогодні я розглядаю Ваш виш як основний, до якого я хочу вступити після школи. А Центр українсько-польської співпраці – організація, яка повинна існувати багато-багато років, бо тут можуть зацікавити, навчити та дати можливість для здійснення мрій та найказковіших подорожей!!! Велике дякую Центру та Гірничому!
Злата Сергієнко, учениця 11-го класу середньої школи № 89 м. Дніпра