22.12.2017
Партнерство без кордонів
Нещодавно до Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія» (м. Фрайберг, ФРН) з робочим візитом завітав професор кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища, начальник відділу міжнародних зв’язків ННЦМС університету Олександр Ковров.
Мета візиту пов’язана зі спільним проектом Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику», який виконується в рамках програми «Професійно пов’язане партнерство з університетами країн, що розвиваються».
Під час зустрічі координатори проекту проф. Г. Хайльмайєр (ТУ «ФГА») та проф. О.С. Ковров обговорили низку питань щодо поточного виконання проекту та перспективних планів розвитку співробітництва між ТУ «ФГА» та НГУ.
Тож досягнуто домовленостей щодо стажування двох науковців та двох магістрів кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НГУ в ТУ «ФГА» у 2018 році за програмою DAAD «Стратегічне партнерство».
Обговорено етапи підготовки і проведення в НГУ спільної наукової конференції для студентів, аспірантів та молодих вчених у квітні 2018 р., яка є підсумковим заходом в рамках поточного проекту DAAD.
Проф. Г. Хайльмайєр(ТУ «ФГА») та проф. Ковров О.С. обговорюють плани подальшого міжуніверситетського співробітництва
Обговорено перспективу проведення в НГУ літньої школи «Інноваційні технології в гірництві» за підтримки DAAD. Аплікаційну заявку планується подати за програмою «Стратегічне партнерство та створення нетворкінгу». До проекту планується залучити з боку ТУ ФГА Інституту Біонаук проф. Г. Хайльмайєра та Інституту гірничої справи проф. К. Дребенштедта, з боку НГУ – проф. О.С. Коврова та доц. І.І. Клімкіну. До навчальної частини проекту будуть залучені магістри та аспіранти НГУ й інших технічних університетів України, експерти в галузі інноваційних технологій в гірництві.
Також проведено робочу зустріч з керівником міжнародного офісу ТУ ФГА д-ром Інгрид Ланге та обговорено етапи подання аплікаційної заявки на спільний з ТУ «ФГА» проект щодо створення в НГУ спеціалізованого центру (або окремої структури), орієнтованого на поєднання сучасних теоретичних розробок та інноваційних технологій. Заявку планується подавати в 2018 р. за програмою DAAD «Діалог з стратегій інноваційної вищої освіти» (DIES, Dialogue on Innovative Higher Education Strategies). Передбачається, що такий центр сприятиме трансферу технологій та підвищенню академічної мобільності науковців НГУ.
Але місто Фрайберг є не тільки центром наукової думки та інтелектуального потенціалу. Наразі в центрі міста відкрився різдвяний базар, який став осередком святкового настрою як для городян, так і для чисельних гостей. У центрі міської площі встановлено традиційну святкову піраміду, яка є уособленням різдвяних свят. Українські студенти та викладачі, які щорічно приїздять до Фрайберга, мають унікальну нагоду не тільки виконувати дослідження, але й отримати море позитиву й різдвяного настрою.
Різдвяний базар, м. Фрайберг
Інформація надана кафедрою екології та технологій захисту навколишнього середовища НГУ