18.01.2018
Поліглот або сила слова Костянтина Тищенка
Лінгвістичний музей в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вразив своєю неординарністю та унікальністю, оскільки головним його експонатом є СЛОВО.
Музей містить глибинні метатеоретичні мовознавчі засади щодо дослідження слова як структурної одиниці будь-якої мови. Це не тільки музейні вітрини, але й навчальна аудиторія для філологів.
Відвідувачів музею – Ірину Цюп’як та Світлану Ігнатьєву
гостинно зустрів директор, беззмінний організатор та фанат своєї справи професор Костянтин Миколайович Тищенко – вiдомий фахiвець у галузi загального, романського i схiдного мовознавства, полiглот.
Він продемонстрував не тільки широкі енциклопедичні філологічні й історичні знання, а й вразив влучними сентенціями з філософії Геракліта Ефеського, латинськими, грецькими висловами, етимологією прізвищ та окремих слів, генетичними картами поширення у Європі Y-хромосомних гаплогруп.
Для нашого університету, а саме для Центру культури української мови було передано книги автора «Халіфат і Сівера». Вони стануть важливим підґрунтям для подальших досліджень тим, хто цікавиться топонімією, історією та етимологією слова. На запитання про кількість мов, якими володіє Костянтин Миколайович, він по-дитячому, з посмішкою відповідає: «Не знаю». Однак ми знаємо, що професор володіє більше, ніж двома десятками рiзносистемних мов, прекрасний викладач, який однаково блискуче читає лекцiї із загального мовознавства і веде практичнi курси рiзних iноземних мов: французької, iталiйської, перської, фiнської, баскiйської, валлійської, окрім досконалої англійської, німецької, іспанської, португальської – вільно володіє усіма слов’янськими мовами. Зустріч з поліглотом була емоційно насиченою та вразила розмаїттям прикладів з різних мов.
Протягом екскурсії нас незмінно вражала енциклопедичність знань професора Костянтина Тищенка , його жертовне служіння науці.
Навесні сподіваємось на зустріч з Костянтином Тищенком у стінах Центру культури української мови імені Олеся Гончара.
Творчий колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара