21.02.2018
Видатний письменник Давид Маркіш зустрівся зі студентами НТУ "Дніпровська політехніка"
У Міжнародний день рідної мови в Центрі культури української мови ім. О. Гончара НТУ «Дніпровська політехніка» письменник Давид Маркіш презентував свої книги у перекладі українською мовою студентству ВНЗ. Зустріч відбулася в рамках його візиту до України.
Перекладачем автобіографічних романів Давида Маркіша «Від межі до межі», «Гранатовий діл. 20 листів літнього добродія», «Записки з минулого часу» виступив Юрій Буряк. Він і представив аудиторії видатного письменника, який навчався з Євгеном Євтушенко, Беллою Ахмадуліною і відноситься до письменницької еліти 60-х рр.
Давид Маркіш говорив про історію, зокрема Дніпра, літературу, теми, які підіймалися письменниками і про те, що сколихнуло його долю, що відобразилося на творчості. Як відомо, Давид Маркіш син відомого єврейського поета Переца Маркіша, сім'я якого у січні 1953 роки була заарештована і етапована в Казахстан (Кзил-Орда). У 1954 році сім'я повернулася в Москву із заслання. Давид Маркіш навчався в Літературному інституті ім. Горького (1957-1962) і на Вищих курсах сценаристів і режисерів кіно (1967-1968). У 1972 році емігрував до Ізраїлю. Учасник війни Судного дня (1973). Живе в Ор-Йехуді.
Письменник продемонстрував студентам документальний фільм пам’яті батька «Перецу Маркишу. Неугасимый светильник», після чого молодь мала змогу поспілкуватися з Давидом Маркішом особисто і отримати книгу з автографом. Придбати книги у Дніпрі можна в книгарні «Є» або замовивши на сайті www.penman.com.ua.
Довідка:
Давид Маркіш – автор двох десятків книг, 10 з яких вийшли в перекладі на іврит, 9 – на інші мови (в США, Англії, Німеччині, Франції, Швейцарії, Швеції та Бразилії). Лауреат ізраїльських і зарубіжних літературних премій, голова Спілки російських письменників Ізраїлю (1982-85).
У 2017 році видавничий дім «Пенмен» вперше в Україні переклав та видав 3 книги автора «Від межі до межі», «Гранатовий діл. 20 листів літнього добродія», «Записки з минулого часу».
ІАЦ
Фото відеостудії «Юність»