22.02.2018
Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина
Щорічно з 2000 року за рішенням Генеральної Конвенції ЮНЕСКО з метою захисту мовного та культурного розмаїття 21 лютого відзначається як Міжнародний День Рідної Мови. Сьогодні до святкування цього Дня приєдналася кафедра іноземних мов Дніпровської Політехніки за підтримки Британської Ради в Україні. Кафедрі іноземних мов було запропонувано план практичного заняття, за яким це свято відзначається у всьому світі. Викладачі кафедри креативно підійшли до реалізації цього плану та розширили цільову аудиторію учасників заходу. Вони підібрали матеріали та розробили нові завдання з метою розширення запропонованого змісту практичного заняття, враховуючи культурні особливості українців, вікові категорії учасників та їх рівень володіння мовою.
За день викладачі кафедри охопили доволі широку аудиторію міста Дніпро: від старшокласників – потенційних абітурієнтів Дніпровської Політехніки до слухачів Центру мовної підготовки. Серед учасників практичних занять – не лише представники нашого університету, але й слухачі ЦМП, які навчаються в різних вишах міста: Медичній академії, Металургійному університеті, Університеті митної справи та фінансів та інші.
Практичні заняття проводилися не традиційно, в межах академічних груп, а у великих групах, із зміною середовища та викладачів, але в межах їх спеціалізації, охоплюючи факультет будівництва, увесь спектр факультету інформаційних технологій, включаючи захист інформації та кібербезпеку, з першого курсу бакалаврату до магістратури. Якщо перший курс обговорював переваги володіння кількома мовами в порівнянні з володінням однією, то старші курси демонстрували вміння і навички фахівців ХХІ сторіччя, розглядаючи висловлювання відомих людей різних епох та галузей знань про значення мов. Працюючи в командах, використовуючи зручнішу для них мову, студенти мали змогу обміркувати значення мов в своєму житті та переваги знання англійської мови як мови міжнародного спілкування, що дуже важливо для майбутньої кар”єри. Досвід навчання в Польщі та Німеччині за програмами академічного обміну допомагає студентам зрозуміти поняття «мультилінгвізм» та змушує замислитись над значенням мови в самоосвіті та особистому розвитку.
За словами студентів, за такий короткий час їм вдалося пізнати дуже багато нового, звернути увагу на те, що спілкування з людьми інших країн їх мовою допомагає зрозуміти не лише іншу культуру, але і переосмислити своє власне життя. Організована дискусія дала можливість відверто обмінятися думками в дружній атмосфері, майстерно створеній викладачами кафедри іноземних мов, які виступали в ролі фасілітаторів та дорадників.
«Викладацький склад чудово керував даним заходом і зробив його якнайцікавішим. Було дуже корисно. Дякуємо!».
Інформацію надано командою викладачів кафедри іноземних мов - організаторів заходу з використанням відгуків студентів