14.03.2018
Відкритий лист підтримки
Співробітники кафедри загальної та структурної геології, геологорозвідувальний факультет, кафедра військової підготовки, геолого-туристський клуб, Рада студентів Національного гірничого університету звертають увагу всіх небайдужих на проблему ліквідації Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва "Колобок".
Припинення існування у нашій області цього потужного позашкільного навчального закладу, який є одним з таких небагатьох реальних осередків національно-патріотичного виховання молоді, буде відчутною втратою не тільки для Придніпров’я, а й для всього туристсько-краєзнавчого руху України.
За понад сімдесятилітній період діяльності Центр переживав різні часи… Нині його директору Гончар Н.Г. вдалося сформувати креативний колектив однодумців – конгломерат досвідчених і виважених з молодими й завзятими. Як результат – отримано всеукраїнське визнання – Державна премія.
Колобківці знаходяться у постійному творчому пошуку, сприймають та реалізують нові ідеї, підтримують та розвивають неординарне, цікаве, сучасне для юного покоління. Тут раді не лише дитячо-юнацьким заходам, а й залученню передового світового та європейського досвіду роботи з молоддю: чи це стосується наших спільних проектів за участю німецьких, польських, литовських студентів, чи проведення воркшопів для керівників гуртків за підтримки активістів громадських організацій Швеції, чи багато іншого корисного.
Однією з ідей є реалізація довгострокової трирічної програми "Геоподорож", що забезпечує учасникам отримання численних умінь та навичок, зокрема:
- документувати процеси формування рельєфу місцевості. Використовувати GPS навігатор;
- досліджувати мінерали, гірські породи та корисні копалини. Використовувати геологічний молоток та інші інструменти;
- картувати ділянки земної кори. Використовувати туристичний, електронний, та гірський компас для вимірювання азимутів;
- проводити геофізичні та гідрогеологічні спостереження. Використовувати магнітометр, радіометр та інші пристрої;
- здійснювати відео- та фотофіксацію геологічних фактів і природних явищ. Використовувати сучасну відео- та фотоапаратуру, гаджети;
- драгувати та шліфувати природні утворення для виявлення в них вмісту золота й інших рудних компонентів;
- препарувати зразки для колекціонування декоративного та дорогоцінного каміння;
- вивчати корисні копалини під бінокуляром, петрографічним та мінераграфічним мікроскопом, створювати препарати для них;
- розрізати, шліфувати та полірувати природні матеріали;
- читати топографічну карту місцевості;
- планувати, проектувати, організовувати геоподорожі. Працювати в команді;
- аналізувати літературні дані з конкретної проблематики. Презентувати результати досліджень. Коментувати, пояснювати та обговорювати власні результати наукових досліджень;
- створювати геокейси та стартап-проекти з геотуризму.
Центр дієво втілює в життя особливо актуальний у теперішніх умовах напрям військово-патріотичного виховання. Наші пропозиції щодо взаємодії з єдиною в регіоні кафедрою військової підготовки університету були трансформовані Центром в ігрові форми. Учасники будуть навчатися, як здійснювати попередження терористичних загроз, як поводитись з вибухонебезпечними предметами, як розпізнавати в інформаційному просторі елементи пропаганди агресора та протидіяти їм. У планах – організація спільної діяльності клубу "Пласт" із залученням співробітників університету, які є учасниками бойових дій, ветеранами АТО.
Завдяки спільним зусиллям у рамках угоди про співпрацю Гірничого університету з Центром наш геолого-туристський клуб близько 20 років поспіль забезпечував проведення навчальних практик з геології у гірському Криму. Після анексії завдяки накопиченому спільно з ДДЮЦМС досвіду клуб та кафедри геологорозвідувального факультету змогли налагодити матеріально-технічне забезпечення функціонування унікального міжнародного геологічного полігону колективного користування у Приазов’ї.
Студенти університету, особливо іноземці, вдячні Центру за незабутні миттєвості спілкування, обміну досвідом, отримання нових друзів під час численних заходів.
Тож на порядку денному – питання про ліквідацію разом із Центром родзинок багаторічної творчої праці та пошуку!
Кому це потрібно?
Наскільки далекоглядним, обґрунтованим, державницьким є таке рішення?
Настає весна, приходить час обрізати сади, білувати штамби, боротися зі шкідниками, сухі гілки – підрізати, вовчки – видаляти, молоду крону – формувати, про майбутній врожай піклуватися. Чи рубатиме дбайливий господар плодовиті гілки власного саду? Питання риторичне.
Закликаємо громадськість звернутись на адресу Дніпропетровської обласної ради з проханням про прийняття депутатами 16 березня 2018 року рішення щодо збереження унікальної перлини позашкільної освіти – Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва "Колобок" – для забезпечення всебічного розвитку юного покоління українців.