Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
12.04.2018

«Молодь змінить Україну»

Про економічне майбутнє України йшла мова на науковій конференції організованій Українською асоціацією Римського клубу у Києві

За дорученням декану факультету менеджменту, д.е.н. А.В. Бардася заступник декана факультету менеджменту з наукової роботи, докторант кафедри прикладної економіки та підприємництва Є.В. Терехов, разом зі студентами спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – Ігорем Чаликом, Ганною Глуховою та Анастасією Сальніковою, попередньо пройшовши конкурсний відбір і отримавши запрошення, 30 березня 2018 року взяли участь у науковій конференції «Економічне майбутнє України», організовану Українською асоціацією Римського клубу у Києві

Взяти участь у заході отримали можливість 350 найкращих студентів-економістів разом з викладачами провідних ВНЗ України. З боку спікерів конференція об’єднала півтора десятка провідних міжнародних і українських економістів, науковців, успішних промисловців та підприємців. 

Метою конференції визначено прагнення допомогти талановитій українській молоді стати архітекторами кращої економічної та соціальної реальності. Основний акцент у наукових виступах учасників присвячено обговоренню питань переходу вітчизняної економіки до інноваційної та ресурсоефективної моделі розвитку, організації власного виробництва високотехнологічної й екологічно безпечної продукції. Головна теза заходу - «Україна повинна змінити свою професію», вийти з аграрно-сировинної пастки, вирватись з боргів, перестати бути донором сировини та трудових ресурсів, натомість перетворитися на сучасну розвинуту європейську державу. Зазначено, що для цього необхідно організувати власне виробництво, використовуючи наявний трудовий потенціал, передусім у тих наукоємних галузях, де Україна здатна конкурувати на світовому ринку. 
Доповідачами конференції виступали всесвітньо відомі вчені-економісти – Андерс Війкман (Швеція), проф. Ерік Райнерт (Норвегія), проф. Гаррі Джейкобс (США), які висловили своє бачення щодо виходу України з економічної кризи на прикладах інших, нині успішних країн, що будучи у занепаді, переживали «економічне диво», рухаючись шляхом реформ та інвестицій у освіту власної молоді. 
Процитований вислів «Молодь змінить Україну» видатного вченого-економіста, почесного члену Римського клубу Богдана Гаврилишина стосувався найперше студентів, які нині здобувають освіту за спеціальністю Підприємництво, а вже незабаром створюватимуть власну справу, нові робочі місця, тим самим розбудовуючи нашу країну. Саме ці люди мають зупинити потік мігрантів з України і впровадити нову модель економічного зростання, що ґрунтується на інноваціях та ресурсоефективності. 

Друга частина заходу була присвячена спілкуванню з успішними українськими підприємцями, які поділилися власним досвідом створення та розвитку бізнесу. Спікери на особистому прикладі довели можливість виготовлення в Україні продукції високого рівня технологічної обробки, що за якістю не поступається світовим брендам, організації її ефективного збуту. Відповідно до цього, окреме питання стосувалось особливостей здійснення торгівлі в сучасних умовах посиленої конкуренції та розвитку комунікаційного середовища підприємницької діяльності, адже головна проблема будь-якого підприємця – не створити продукцію, а знайти для неї споживача. В атмосфері дискусії спікери визначили основні риси успішного підприємця та надали поради майбутнім підприємцям щодо розвитку власної справи в Україні. Особливого настрою додало те, що згідно проведеного онлайн-опитування присутніх на конференції, близько 80% студентів – майбутніх підприємців хотіли б розвивати власну справу саме в Україні. 

Як висловився Президент Української асоціації Римського клубу, депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка – Віктор Галасюк: «Нині Україна стоїть на порозі революційних змін в освітньому просторі». Ці зміни є необхідними для формування нової генерації управлінців, держслужбовців, науковців та економістів, що здатні приймати ефективні рішення на користь своєї країни, регіону, громади та мислити майбутнім. Колектив кафедри прикладної економіки та підприємництва усвідомлює необхідність відповідності змісту підготовки наших студентів за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Публічне управління та адміністрування» сучасним вимогам і прагне до постійної актуалізації знань, що стосуються освітніх технологій та професійних інтересів наших випускників. 
Ми завжди відкриті до спілкування з питань удосконалення змісту освітнього процесу та запрошуємо усіх бажаючих до співпраці!


Інформація надана кафедрою прикладної економіки та підприємництва

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт