12.04.2018
Вугілля залишається гарантом енергетичної безпеки України
Сьогодні в НТУ «Дніпровська політехніка» проходить ІІ Міжнародна конференція «Тенденції та перспективи видобутку, використання вугілля в Україні і в світі»
Конференція ініційована компанією ДТЕК ЕНЕРГО разом з Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» (до 2018 року Національний гірничий університет) та кількома цільовими науково-виробничими підприємствами і закладами, в тому числі державними й приватними, і присвячена сучасним проблемам вугільної галузі, теплової й альтернативної енергетики, охорони довкілля та перспективам шахт, що вичерпали свій виробничий потенціал.
У роботі Форуму беруть участь провідні спеціалісти інститутів Національної академії наук України, представники Дніпропетровської торгівельно-промислової палати, академічних і приватних інституцій Німеччини, Польщі, Китаю, Туреччини. Представлені такі міжнародні аналітичні центри, як Європейська асоціація кам’яного вугілля та Європейська енергетична комісія.
Почесними учасниками конференції є Генеральний консул республіки Німеччина п. Вольфганг Мьосінгер, представники Дніпропетровської обласної ради, обласної державної адміністрації та Дніпропетровської міської ради.
Учасників великого представництва відомих спеціалістів вугільно-енергетичного сектору України та іноземних делегацій привітав модератор конференції ректор НТУ «Дніпровська політехніка», академік НАН України Геннадій Півняк. З вітальним словом звернувся до присутніх і Генеральний секретар ЕURACOAL Брайан Ріккетс.
На пленарному засіданні було визначено головну проблематику щодо перспектив видобутку і використання вугілля в Україні, про що говорили доповідачі: Михайло Барабаш, директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго: Максим Федотов, директор Директорату викопних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Своїми думками щодо покращення діяльності вугледобувної промисловості в Україні в контексті інтеграції енергетичних ринків ЄС та України поділилися Генеральний секретар ЕURACOAL Брайан Ріккетс та керівник підгрупи з енергетики і довкілля Європейської комісії Торстен Воллерт.
На секційних засіданнях піднімалися питання про потенціал українського вуглепрому, енергетичної стратегії України, а також соціально-економічні проблеми вугільних регіонів.
У комюніке за результатами роботи конференції зазначається, що вугілля є не замінимим ресурсом у гарантуванні енергетичної безпеки України. Але вугледобувний сектор країни потребує сьогодні реструктуризації, модернізації та розбудови. Зрозуміло, що Україна зіткнулася з низкою проблем і критичних загроз, пов’язаних з військовими діями на території Донецької та Луганської областей, внаслідок якого було припинено постачання антрацитової групи власного видобутку.
Значної уваги учасники конференції надають науковим розробкам, результатам досліджень і практичному їх застосуванню у виробництво.
Крім того, наголошено, що співробітництво з ЄС відграє значну роль у прискоренні трансформації енергетичного сектору України. Наразі Україна та ЄС обговорюють можливість та формат приєднання України до ініціативи Енергетичного Союзу.
Міжнародні та вітчизняні експерти визначили, що для успішної реалізації плану дій щодо реструктуризації необхідна більш скоординована співпраця між Міністерством, регіональними та місцевими владою, профспілками, науковцями та виробничими компаніями.
ІАЦ НТУ «Дніпровська політехніка»