Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
17.04.2018

Стежками Олеся Гончара

СТЕЖКАМИ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Саме так називається нова документальна двосерійна кінострічка відомого українського режисера Валерія Степаняна-Григоренка довжиною в 90 хвилин, яку нещодавно побачив світ.
DSC_4777.jpg

Коли режисер з'явився у Дніпрі у січні 2018 року і почав свої зйомки, годі було повірити, що він впорається з таким завданням до ювілею Олеся Гончара, що фільм може народитися за три місяці. Мені випала почесна місія бути одним із трьох консультантів фільму, поруч з професором Миколою Степаненком (Полтава) та народним артистом України і поетом Віктором Женченком (Київ). 
Це фото з недавнього архіву: Валерій Степанян-Григоренко під час спілкування з ректором академіком НАН України Геннадієм Півняком і творчим колективом Центру культури української мови ім. Олеся Гончара в НТУ «Дніпровська політехніка».

І ось – знаменна арт-подія! 12 квітня 2018 року в Київському міському Палаці ветеранів на урочистому вечорі, присвяченому 100-річчю від дня народження видатного українського письменника Олеся Гончара, відбувся прем’єрний показ фільму. 
Присутні на заході письменники, артисти театру і кіно, вчені, бібліотекарі вітали бенефіціянта пана Валерія з творчим досягненням. Вступне слово мовив Михайло Сидоржевський, очільник Національної Спілки письменників України, за сприяння якої творився фільм. Він згадав про непересічні заслуги О.Гончара як письменника і громадського діяча світового рівня, і вручив медалі НСПУ творцям фільма.

Талановитий режисер Валерій Степанян-Григоренко є справжній, несамовитий трудоголік, який здійснив неймовірне, створив в рекордно короткий термін фільм, працюючи по двадцять годин на добу, вперто, невтомно, цілеспрямовано. А все розпочалося з його палкого бажання пройти всі кроки вслід за новонародженим у 1918 році у Січеславі (у Ломівці) маленьким хлопчиною Олесем, якому судилося захищати свій край на фронті, і прославити його як бойовими подвигами, так і грандіозними епічними полотнами -романами. За мінімально короткий час знято десятки кілометрів плівки - Ломівка, Дніпро (тут режисер побував двічі), Харків, Полтава, Кобеляки, Суха і звісно ж Київ. У фільмі є зворушлива сцена, в якій вдова письменника Валентина Гончар, донька Людмила та онука Леся покладають квіти до пам'ятника Олесю Гончару. У фільмі присутні широкі мальовничі панорами Дніпра і степу, будинки шкіл та вишів, у яких навчався письменник, зокрема, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара та Харківський Національний університет ім. В. Каразіна. Розлогі інтерв’ю дали академіки НАН України, ректор «Дніпровської політехніки» Г.Г. Півняк та ректор ДНУ ім.О. Гончара М. В. Поляков. 
Прем’єру відвідала дружина Олеся Гончара Валентина Данилівна та донька Людмила Олександрівна, а також племінниця поета Тетяна Бондаревська, директор Літературно-меморіального музею садиби Олеся Гончара у селі Суха Кобеляцького району на Полтавщині.
Від «Дніпровської політехніки» в імпрезі узяли участь директор Центру культури української мови ім. О. Гончара, доц. Ірина Цюп’ як та автор цих рядків. 


Виступили відомі діячі культури і мистецтва, академіки Петро Кононенко та Сидір Кіраль. Відомий кінокритик, кінознавець, кіносценарист, заступник Голови Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії імені Олександра Довженка Сергій Тримбач запросив товариство на 17 квітня в Будинок кіно на творчий вечір, присвячений Олесю Гончару. Своє слово мовили консультанти фільму - народний артист України, поет, перекладач Віктор Женченко, та автор цих рядків. Я розповіла присутнім про те, як все починалося, як відбувалися зйомки на теренах "Дніпровської політехніки" і Центру культури української мови ім. Олеся Гончара. Ці дві інституції на чолі з Ректором Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», академіком Г. Г. Півняком надали відчутну підтримку роботі над фільмом.

21 березня на кінофестивалі «Золоте курча» Валерія Cтепаняна нагороджено найвищою відзнакою фестивалю кіно - золотою статуеткою. Режисера запрошено взяти участь у Міжнародному кінофестивалі, який відбудеться у вересні в Болгарії. 

Вітаємо талановитого режисера-постановника, пана Валерія Степаняна з його легендарною кінострічкою і чекаємо приїзду до Дніпра, на малу батьківщину Олеся Гончара! До зустрічі!


Леся Степовичка

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт