20.04.2018
Телеміст з Польщею через Skype та засідання секції з прямою трансляцією в YouTube
Назвавши Міжнародний Форум студентів і молодих вчених «Розширюючи обрії» 13 років тому, викладачі кафедри іноземних мов і студенти тоді ще Національного гірничого в першу чергу мали на увазі розширення знань, вмінь, географії наукової співпраці і співробітництва в різних галузях. Але сучасні інформаційні та цифрові технології, зокрема Інтернет, докорінно змінили підхід до проведення цього свята молоді, науки та обміну ідеями.
Сьогодні Гірничий, відомий як бренд високоякісної технічної освіти, вже носить нову назву – Національний технічний університет «Дніпровська політехніка». Назви секцій також змінили свою назву на більш сучасні, спрямовані на забезпечення сталого розвитку України як сучасної європейської країни. Змінився і формат Форуму, який передбачає не тільки очну участь або участь публікацією тез, але й заочно-дистанційну з використанням сучасних цифрових технологій.
Цього року за ініціативи студентів факультету інформаційних технологій було запропоновано провести телеміст з Польщею через Skype та засідання секції з прямою трансляцією в YouTube для заохочення участі студентів Школи комп’ютерних наук, Школи освіти, Школи бізнесу і Школи міжнародних відносин Міжнародного університету Вірджинії (США), який є співорганізатором Форуму в рамках Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного минулого року через велику різницю в часі, було вирішено віднести ці заходи до тих, що передують Форуму, і провести їх 18 квітня 2018 року.
Така ініціатива представників студентського самоврядування (Анастасія Горєлова та інші) була охоче підтримана викладачами кафедри іноземних мов І.І. Зуєнок, Н.М. Нечай, І.А. Іванченко і зав. каф. С.І. Кострицькою, які допомогли із загальними питаннями організації заходів та надали професійні консультації з використання англійської мови та культури ведення наукових дискусій на міжнародному рівні.
Під час прямої трансляції засідання секції в YouTube не обійшлося без підтримки фахівців ІКК , які надали допомогу і професійні консультації групі технічної підтримки заходу, до складу якої входили першокурсники групи 125-17 -1,2 Ілля Завертайло, Дмитро Скірко і Михайло Лядецький. Під час обривів трансляції нелегко прийшлося ведучій секції Валерії Зражевській, для якої це був її перший вихід в прямий ефір у такій ролі, і доповідачам магістрам Михайлу Євстратьєву, Костянтину Хаварлаку і студентці першого курсу Орині Шаповаловій, які в першу чергу орієнтувалися на забезпечення розуміння своїх знахідок і результатів досліджень студентами із США і тими, хто приєднався через посилання, поширене на сайті кафедри у Фейсбуці. Година промайнула непомітно, бо теми були дуже цікаві для обговорення: соціальна і корпоративна культура німецьких студентів, соціальні мережі для освіти і нейронні мережі. На жаль, YouTube не передбачає зворотного зв’язку і спілкування, окрім чату під час прямої трансляції, а потім коментарів, але кількість молодих вчених, які слідкували за трансляцією (майже 20) і кількість переглядів, яка за ніч збільшилася удвічі, надихає і подалі практикувати такий вид обміну думок та інноваціями.
Дуже дякуємо усім, хто допомагав нам у оволодінні цим видом спілкування з однодумцями і науковцями з різних куточків світу і зокрема, викладачам англійської мови кафедри іноземних мов Дніпровської політехніки!
За матеріалами, поданими студентами групи 124-125-17-1,2