Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
31.05.2018

Геологія нас здружила

Делегація НТУ «Дніпровська політехніка» взяла участь у конференції «Дні геології», що відбулась у стінах Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) в середині травня.

У складі делегації: студенти групи ГЛгр-14-1 Софія Москаленко та Ярослав Скряга; учень 11 класу ЗОШ №3 м. Жовті Води, переможець регіонального конкурсу Малої академії наук учнівської молоді 2018 р. Максим Панасенко; учень 10 класу ЗОШ №140 м. Дніпро, активний учасник міжнародної профорієнтаційної програми «Геоподорож» (у рамках співпраці НТУ «Дніпровська політехніка» та КП «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва») Кирило Волошин; завідувач кафедри загальної та структурної геології Сергій Шевченко. 

У Польщі ми представили доповіді за науковими роботами учасників делегації, а також обмінялися досвідом щодо участі у студентських польових практиках. 
Делегацію нашого університету ознайомилася з результатами роботи наукового гуртка (koło naukowe) студентів-геологів Інституту геологічних наук Ягеллонського університету, зокрема, стосовно геоподорожі до Ісландії у 2017 р. Під час конференції учасниками делегації було представлено такі доповіді англійською мовою:
- Magnetic testing as a method to diagnose some gemstones;
- Application of the Chelsea filter for the diagnosis of gems and their imitations;
- Estimation of hydrogeoecological impact of flooding the «Nova» mine (Zhovti Vody town);
- Geological and regional studies project «Geo-travel».

Відбулися екскурсії до Центру природничої освіти Ягеллонського університету, майстер-класи з аналізу палеобатіметрії морського басейну на підставі вивчення форамініфер за допомогою мікроскопічного обладнання та з практичного визначення класу симетрії і кристалографічних ознак за моделями кристалів, а також геоподорож до пасма Пенінських гір з можливістю ознайомитися з результатами процесів осадконакопичення юрського та крейдяного віку. 

З 14 по 18 травня делегація взяла участь у 5 маршрутах польових практик, що відбувалися в околицях міста Кшешовіце (30 км від Кракова), під час яких відвідала: виходи вапняків та пісковиків карбонового віку у долині річки Рацлавки, виходи кількох типів магматичних порід пермського віку, вапняків юрського віку з численними рештками палеофауни, кар’єр з видобутку порфірів «Заляс». Відібрано матеріали для палеонтологічних та мінералого-петрографічних колекцій університету.

Маршрути відбувалися у добрій навчальний атмосфері – наші і польські студенти були не лише слухачами, але й активними дослідниками, обговорювали з викладачами ту чи іншу точку зору щодо генезису певних гірських порід та визначення їх віку. Кожен маршрут складався не менше ніж з 7 точок спостереження таким чином, щоб перед студентами поступово виявлялися особливості геологічної будови району. Навчання продовжувалося й після повернення на базу, де під час вечірньої консультації протягом години підбивалися підсумки за маршрутами, будувалися розрізи, карти тощо.

Сподіваємося, наші студенти і школярі повернулися з набутим досвідом і навичками, новими планами на майбутнє навчання та вдосконалення в обраній професії. 

Сердечна подяка за організацію конференції, всебічну підтримку та проведення польових практик директору Інституту геологічних наук Ягеллонського університету Маріушу Кендзерському, професору Збігнєву Савловичу, професору Міхалу Градзинському, доцентам Анні Левандовській, Богуславу Колодзею, Войчеху Врублевському, магістру Вероніці Баліняк, активним учасникам наукового гуртка студентів-геологів. Щиро дякуємо!

Serdecznie dziękujemy naszym polskim kolegom: Dyrektor Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Mariusz Kędzierski, prof. dr hab. inż. Zbigniew Sawłowicz, dr Anna Lewandowska, dr hab. Bogusław Kołodziej, dr Wojciech Wróblewski, magistr Weronika Baliniak, aktywnym uczestnikom koła naukowego studentów geologii.


Колектив кафедри загальної та структурної геології
НТУ «Дніпровська політехніка»


До списку

© 2006-2023 Інформація про сайт