18.09.2018
Новітні технології в науках про Землю
Сучасні технології завжди асоціюються з роботами, комп’ютерною технікою й таке інше, проте насправді їх розвиток є набагато ширшим і присутні вони у всіх сучасних галузях знань.
Однією з особливостей експозиції нашого університету традиційно є геологічна складова, цього року представлена гемологічним центром та палеонтологами різних кафедр ГРФ.
Здавалося б, які новітні технології можуть представити такі традиційні напрямки, проте нашому університету є чим похвалитися. Сьогоднішні науки про Землю вже давно перестали бути суто прикладними, спрямованими лише на пошук корисних копалин. У сучасному світі це один з рівноправних природничих напрямів, що швидко розвивається на рівні з хімією, фізикою, біологією та ін. В науках про Землю використовується повний перелік сучасних наукових методів і технологій. Прикладом цьому є сучасна гемологічна наука, що займається дослідженням дорогоцінного каміння. З розвитком технологій синтезу штучних кристалів завданням гемологів у всьому світі є пошук методів ідентифікації синтетичних аналогів та підробок. Зазначимо, гемологічний центр НТУ «Дніпровська політехніка» сьогодні має повний спектр сучасного гемологічного обладнання, за допомогою якого можна визначити справжність коштовного каменя.
Важливу роль в геології завжди відігравала палеонтологія – наука про викопні організми, за допомогою якої відбувається датування верств гірських порід та досліджується історія життя на нашій планеті. Цього року на фестивалі проводилася інтерактивна вікторина з визначення стародавніх фосилій, яку проводили студенти ГРФ під керівництвом асистента кафедри ГРРКК А.Б. Москаленко, а також було представлено віртуальний геологічний музей, над створенням якого працює асистент кафедри ЗСГ Є.В. Солдатенко.
Але не лише природничими знаннями славиться геологорозвідувальний факультет. Тут проводиться підготовка фахівців за спеціалізацією «Обробка ювелірного та декоративного каміння». Справжньою родзинкою експозиції університету була демонстрація процесу огранування дорогоцінного каміння, яка проводилася студентами під керівництвом викладача М.В. Нетечі, а також виставка обробленого дорогоцінного і виробного каміння.
Виставка й активності геологічних кафедр, як і вся експозиція НТУ «Дніпровська політехніка», викликали чимале зацікавлення серед відвідувачів Interpipe TechFest, особливо наймолодших з них, а співробітники ГРФ вже думають над тим, чим можна здивувати гостей фестивалю наступного року.
Ігор Нікітенко,
доц. кафедра загальної та структурної геології