Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
20.09.2018

У стінах Центру культури української мови ім. Олеся Гончара розігралися давньогрецькі трагедії

Менше трьох тижнів як розпочався навчальний рік у закладах вищої освіти України. Цього року для НТУ «Дніпровська політехніка» він поповнився кількома новими спеціальностями, зокрема, такою, як «філологія та мовна комунікація», відповідно і новою кафедрою з однойменною назвою. Успішно відбуваються заняття у нових групах 035-18-1 цієї кафедри (завідувач проф. Світлана Ігнатьєва). 
На заняттях з історії зарубіжної літератури, які веде доц. кафедри Ірина Цюп’як, студенти-філологи цих груп підготували та розіграли інсценізації творів трьох видатних грецьких поетів-трагіків. Присутні змогли насолодитися уривками із драми «Прометей закутий» Есхіла, із драми Софокла «Антігона» та драми Евріпіда «Іпполіт». Три групи студентів поділились: дві групи по три особи і в одній грали чотири студенти. 
«Перша проба акторської майстерності засвідчила вдале намагання представити образи античної трагедії», - вважають члени журі, до якого увійшли: співробітник кафедри Оксана Врублевська, завідувач історико-краєзнавчого музею ім. О.Коваля (м.Підгородне) Лариса Омельченко та давній шанувальник творчих заходів Центру Роман Цюп'як.
Журі відзначило також щирість акторської гри, креативність візуалізації образів, вдало підібрані костюми. Це треба було бачити! В однакових білих сукнях Галина Сидорук, Дарина Полтавська і Владислава Лобанова були схожі на юних харит, ніби три Грації спустились з Олімпу. Ніжними голосами вони розповідали про нещастя Антігони, а інша групка – Аделіна Васильєва, Катерина Панченко, Анастасія Новосьолова та Ауріка Доброуменко обрали розповідь про згубне кохання Федри до свого пасинка Іпполіта. Наші студенти проявили зацікавленість у театралізації, і кожна групка, себто, творча трупа вразила своєю родзинкою. 
Варто зауважити, що це було непросте заняття, і не проста вистава, це був справжній «батл», де учасники змагалися не лише у знанні текстів, а й у артистизмі гри. Перевагу отримала команда, яка виконала сцени із «Прометея»: Вікторія Челнокова зображала Гефеста, Вікторія Давідян - Прометея, а Ярослав, з таким промовистим прізвищем Грецький, представляв Силу та Владу (Кратос). 

Підготувала і провела театралізацію уривків з античних п’єс доцент, в.о. завідувача кафедри філології та мовної комунікації Ірина Костянтинівна Цюп’як, талановитий креативний педагог і знавець своєї справи, яка й сама взяла участь як артистка під час вистави. «Це вельми знаково, що молодь шанує подвиг Прометея («Я честь віддам титану Прометею...»), - говорить режисер-постановник трьох вистав, пані Ірина. - Звісно, що з точки зору метра акторської майстерності можна знайти багато огріхів, але хіба це було головним? Вважаємо, що катарсис відбувся, «батл» - змагання між давньогрецькими трагіками завершилося на користь філологів-першокурсників. Від себе хочу додати, що нам дуже пощастило з нашими студентами, вони у нас ніжні, чутливі, і у цій юнацькій вразливості дуже схожі на квіти. Вони чують Слово, поважають його і цінують. Філологія обрала їх!»

Вітаємо всіх учасників цього мистецького заняття з успішним, змістовним та цікавим заходом! Успіхів вам, філологи, палайте філологічною пристрастю! 

Леся Степовичка, 
провідний фахівець Центру культури української мови ім. Олеся Гончара

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт