Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
27.09.2018

«Не бійтесь заглядати у словник…»

Видатні діячі науки і культури святим обов` язком вважали постійно дбати про високий рівень культури мовлення, про збереження й активізацію природних ресурсів мови.
Словники відіграють велику роль у сучасній освіті, науці, культурі, у них відображаються знання, накопичені суспільством. Словники – продуктивний і інформаційний ресурс, покликаний забезпечувати користувачів актуальними відомостями, поданими у стислій та доступній формі.
Користуючись словником, людина підвищує фахову культуру мовлення, оволодіває правилами правопису, вимови, наголошення, точно і доречно добирає слова.
А чи знаєте ви, що перший друкований словник української мови з` явився у 1596 році? А перший друкований український тлумачний словник випустив у 1627 році Памво Беринда? Перший ґрунтовний словник української мови – «Словарь української мови» в чотирьох томах вийшов у Києві в 1907-1909 рр. Співукладачем, упорядником та редактором цього видання, що вважається вершиною українського словникарства на той час, був Борис Грінченко.
Науково-технічна бібліотека університету має у своєму фонді велику кількість різноманітних словників: орфографічні, орфоепічні, тлумачні, термінологічні, акцентологічні, фразеологічні, етимологічні, морфемні, словники наголосів, словники скорочень, словники іншомовних слів, юридичні, філософські, історичні, перекладні, словники наукової термінології, словники мов письменників та багато інших.
Словники – це достовірність, своєчасність, значущість, суттєвість, порівняльність, надійність…

«Словник – це всесвіт, розташований в алфавітному порядку» 
Анатоль Франс

Словники стають сьогодні більш ефективним засобом комунікації.
Ми вас переконали? То ж чекаємо вас у нашій бібліотеці. 

У читальній залі гуманітарних видань діє виставка-перегляд «Парад словників». Відвідувачі бібліотеки зацікавлено ставляться до таких заходів. 


Науково-технічна бібліотека НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт