Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
05.03.2019

«З ВИСОКИМ ІМ’ЯМ КОБЗАРЯ»

Шевченківські читання, присвячені 205-й річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка з великим натхненням провела кафедра філології та мовної комунікації (модератор професор Валентина Біляцька).

Кожного року тема літературних читань по-новому розкриває багатогранність творчої майстерності Пророка, зосереджуючи увагу на самобутності осмислення митцем нашої багатостраждальної історії, глибині жіночих образів, любові до народної пісні. «Вогонь правди» Тараса Шевченка – взірець на буттєвому й державному рівні, його ім’ям названі премії, культурно-мистецькі й адміністративно-громадські установи, навчальні заклади, згадано образ Кобзаря в топоніміці та монументальному мистецтві м. Дніпра. 

Сьогоднішні читання – «З високим ім’ям Кобзаря» – присвячено пошануванню лауреатів найвищої нагороди України, яка носить ім’я Кобзаря і вручають її в день його народження – 9 березня. 
За 58 років існування почесного звання ним удостоєно десятки поетів, прозаїків, художників, народних майстрів, журналістів, акторів. У цьому величезному списку достойне місце посідає творчість видатних діячів культури Січеславщини. Студенти простежили творчий взаємозв’язок Шевченка й семи наших земляків-лауреатів – Олеся Гончара, Павла Загребельного, Григорія Гусейнова, Михайла Мельника, Любов Голоти, Юрія Буряка, Михайла Мельника.

Учасників читань привітав перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський і неповторним виконанням пісні на слова Т.Г. Шевченка чоловічий вокальний ансамбль «Обертон». 
Пролунали поезії Тараса Шевченка, які прочитали студенти, переможці конкурсу читців «Світе тихий, краю милий, моя Україно». Заглибив глядачів у народну стихію танцювальний етюд студентки групи 122 -2 ФІТ Діани Бондаренко.

Бібліотека НТУ, як давній партнер Центру культури української мови ім. Олеся Гончара і кафедри філології та мовної комунікації, здійснила інформаційний супровід означених заходів великою тематичною виставкою «Живий у правді віковій в піснях і слові заповіту». До речі, на її полицях був і аудиодиск «Пророк» Михайла Васильовича, випущений у 2008 році, 
на доріжках якого він пропонує власну інтерпретацію найвідоміших поезій генія українського народу – «Розрита могила», «Пророк», «І мертвим, і живим, і ненародженим...» тощо. 
Не передати той дух захоплення, яким наповнилися серця присутніх від проникливих до болю слів про Кобзаря нашого гостя – актора Михайла Мельника. Час немов зупинився. 

Спілкування з лауреатом Шевченківської премії для колективу Дніпровської політехніки, студентів та гостей – це пізнання його дороги до висот Шевченкового Слова, Шевченкової нагороди, читання найулюбленіших поезій Кобзаря. Оскільки важливою віхою творчості Михайла Мельника є моновистава «Гайдамаки» за Т. Шевченком (1987). Ця зустріч – дотик до глибинних джерел батьківської мудрості, палаючого любов’ю до України серця і її великого Сина. 
10.jpg


Фото відеостудії «Юність» НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт