01.04.2019
Гість Інтелектуальної вітальні – професор Роман Дичковський
На кафедрі іноземних мов відбулося чергове засідання Інтелектуальної вітальні. Цього разу вітальня об’єднала магістрів та аспірантів двох різних напрямів підготовки – факультету інформаційних технологій і будівництва.
На зустріч завітав проф. Р.О.Дичковський, заступник проректора з наукової роботи, начальник науково-дослідної частини, доктор технічних наук , професор кафедри підземної розробки родовищ, магістр з інженерної педагогіки, а також директор Центру українсько-польської співпраці, заступник директора Інституту міжнародних науково-освітніх програм. Тому і не дивно, що говорили про навчання за кордоном, про програми обміну, про гранти, власні наукові дослідження та можливості їх фінансування.
Розпочали з реальних прикладів міжнародної співпраці на базі нашого університету. Сьогодні університет бере участь в шести унікальних міжнародних проектах Європейської комісії, чотирьох проектах за програмою Tempus. Молоді вчені можуть отримувати індивідуальні гранти за програмою Polonez. Робота ведеться за різними напрямами, наймасштабніший з яких – Raw Materials (щорічно п’ятеро студентів «Дніпровської політехніки» беруть участь в його проектах).
Директор Українсько-Французького центру мови та культури Євгенія Солдатенко продовжила бесіду про сьогоднішні та завтрашні ініціативи університету, про досвід участі в різноманітних програмах академічного обміну.
Беззаперечною вимогою для сучасного науковця є володіння іноземними мовами – принаймні однією, а краще – кількома. Саме про можливості вивчати іноземну мову: англійську, французьку, польську та інші європейські мови як необхідну умову наукової роботи, – говорили всі учасники зустрічі.
Для багатьох присутніх було новиною те, що участь в міжнародних проектах – досяжна, реальна, можлива. Насправді, можлива для кожного, хто цінує себе, хто не лінується трудитися, хто прагне до самовдосконалення.
Валентина Заболотнікова