Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
23.04.2019

Міжнародна геологічна школа

Геологічна школа проводилась в рамках проекту IncluESEE (включення Південно-Східного і Східноєвропейського регіонів та України до інноваційного розвитку геологорозвідки) програми EIT Raw Materials «Горизонт 2020». Координатором проекту виступає Краківська гірничо-металургійна академія ім. С. Сташіца. Співорганізатори заходу – НТУ «Дніпровська політехніка», Краківська гірничо-металургійна академії ім. С. Сташіца, компанія Proxis (м. Катовіце, Польща) та ДВНЗ «Криворізький національний університет». Керівник проекту від НТУ «ДП» – професор Дичковський Р.О., координатори проекту проректор Хоменко Ю.Т. та Тюхменьова К.Є.

У рамках геологічної школи студенти геологічних спеціальностей НТУ «Дніпровська політехніка» та ДВНЗ «Криворізький національний університет» пройшли курс під керівництвом професорів Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца Адама Пєстшиньського, завідувача кафедри геології родовищ та гірничої геології, та Міхала Стефанюка, завідувача кафедри енергетичної сировини. 

Курс складався з теоретичної та практичної частин. Під час теоретичної підготовки 15–16 квітня студенти прослухали інтенсивний курс із сучасних методів розвідки родовищ корисних копалин. Після цього на всіх учасників проекту чекала геологічна подорож на Приазовський полігон геологічної практики НТУ «ДП».

Представники КГМА ім. С. Сташіца зустрілися з ректором НТУ «ДП» академіком НАН України Півняком Г.Г., деканом ГРФ Приходченком В.Ф. та завідувачами кафедр, відвідали музеї університету і гемологічний центр.

Експедицію до Приазов’я очолив проректор з навчальної роботи Хоменко Ю.Т., який представив гостям найцікавіші геологічні об’єкти полігону: Єлисеївський пегматитовий кар’єр, Сурозьке та Крутобалкінське родовища, розсипи «чорних пісків» на морському узбережжі. По дорозі до Бердянська гості з великою цікавістю оглянули залишки Кодацької фортеці й острів Хортиця. Учасники проекту зібрали цікаву колекцію зразків мінералів і гірських порід. Студенти і викладачі також ознайомилися з геологією, історією та культурою Приазов’я у Бердянському краєзнавчому музеї.

Програма ще не завершилася. На її учасників чекає продовження практичних занять під керівництвом фахівців з Фінляндії, після чого всі слухачі отримають сертифікати, а найкращі студенти матимуть можливість проведення досліджень в лабораторіях університетів-партнерів.


Ігор Нікітенко, доцент кафедри загальної та структурної геології
Фото Володимира Туркульця



До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт