15.05.2019
Співпраця з GIZ продовжується
13 травня 2019 року на базі НТУ «Дніпровська політехніка» відбувся стратегічний воркшоп робочої групи зі створення громадської спілки «Культурна Ліга Сходу» (КЛС), ідея якої виникла у грудні минулого року.
Захід відбувся за підтримки Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у рамках спільного проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» – це одна з ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду.
З того часу, як науково-технічна бібліотека Дніпровської політехніки – перша університетська бібліотека в Україні стала партнером німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (січень 2018), – на базі університету проведено багато заходів. Зокрема, вони спрямовані на підтримку бібліотек і закладів культури у їхньому прагненні до оновлень, перетворень, змінення формату своєї діяльності, підвищення професійних компетенцій працівників, створення творчої моделі взаємовідносин між користувачами та бібліотекарями, а також відродження бібліотеки як місця залучення громадськості до креативних інноваційних проектів, як центру творчості та співробітництва.
Розквіт національної культури, свідоме громадянське суспільство, розвинена та цікава інфраструктура міст і сіл, активність, небайдужість населення – такі прості чинники, які вплинули на ідею створення Культурної Ліги Сходу.
Цього разу стратегічна зустріч робочої групи КЛС відбулася під патронатом досвідчених менеджерів компанії GIZ: радника GIZ з Києва Андрія Гарбузи, експерта із юридичних питань Ігоря Зубка та координатора проекту GIZ Ольги Косянчук.
Наші гості та учасники заходу працювали над розробкою і створенням зразків нормативних документів, що зафіксувати основні цілі й напрями роботи для регулювання та забезпечення продуктивної діяльності КЛС, а саме: Проект Статуту громадської спілки «Культурна Ліга Сходу», Проект Положення про членство у громадській спілці «Культурна Ліга Сходу».
Також звернули увагу на визначення дати установчих зборів, створення Facebook-сторінки асоціації тощо.
Забігаючи наперед скажемо, що розпочалася зустріч учасників стратегічної сесії обміном враженнями за кавою від навчальної поїздки до Латвії, організованої у квітні 2019 року компанією GIZ. Поїздка додала учасникам робочої зустрічі досвіду та вкотре підтвердила, що курс на оновлення обрано правильний. «Латвія, як і кожна пострадянська країна, пережила цілу низку перетворень. Той факт, що вони випереджають нас у розвитку на добрі 10-15 років, на жаль, зрозумілий без коментарів. Але те, що одним із пріоритетів цього розвитку є культура – це дійсно вражає»: – так коротко учасники латвійської подорожі підсумували свої емоції від побаченого.
Під час воркшопу обговорили можливість передачі набутих знань, завдяки тренінговій програмі GIZ, іншим працівникам закладів культури та бібліотек області, а надалі й України.
Учасників заходу об'єднує спільна мета – долучення до європейських цінностей та використання сучасних методів здійснення проектної діяльності!
Відділ громадської інформації НТБ
НТУ «Дніпровська політехніка»
Фото Микити Скрипниченка, відеостудія «Юність»