09.08.2019
Делегація Дніпровської політехніки в Іспанії
Згідно завдань типового проекту KA107, учасником якого є НТУ «Дніпровська політехніка» разом з 9-ма іншими університетами країн Європи, Азії та Африки, з 2018 року відбуваються обміни студентами, а також академічна мобільність викладачів. Цього разу відділ міжнародних відносин Університету Хаeну організував тижневий тренінг для представників університетів-партнерів з метою обміну досвідом роботи та розширення мережі контактів для нових спільних проектів.
Тренінговий тиждень видався дійсно спекотним завдяки насиченій програмі і типових для липня в Андалусії 38-40 за Цельсієм. Університет Хаену зустрів нас просторими, гарно облаштованими сучасними корпусами, в яких зараз панує тиша (студенти на канікулах). Напружена робота відбувається тільки у Міжнародному офісі – там йде зарахування іноземних студентів. Бажаючих навчатись багато. Університет пропонує вражаючу кількість освітніх програм. Багато з них аналогічні тим, що пропонує і наш університет. Тому було про що поговорити з колегами, зокрема з кафедри механіки та гірництва. Доцент кафедри – керівник дослідницької групи з механіки рідини та газів, Хосе Ігнасіо Гонсалес показав нам лабораторії. Тут робота на сучасному обладнанні не припиняється і влітку: теоретичні надбання, засновані на досить складному математичному моделюванні, втілюються у прикладних проектах на замовлення підприємств машинобудівної сфери.
Ще більше вражень ми отримали під час відвідування підрозділу університету (колишній гірничий та електро-механічний коледж), що розташований у невеликому місті Лінарес (40 км від Хаєну). Тут збудовано новий кампус з величезною кількістю навчальних лабораторій – царство механіків, електриків, гірників та будівельників. А вишенька на торті – найсучасніша лабораторія електроніки та телекомунікаційних систем.
Результатами активного тижня стали нові домовленості щодо поточного новоотриманого проекту мобільності з Університетом Хаену, подальшого співробітництва в рамках програм подвійних дипломів, нових проектів Erasmus KA2, наукової кооперації за спільними технічними та гуманітарними напрямками та нові контакти з вищими навчальними закладами Литви, Сербії, Тунісу, Ірану тощо, які далі будуть розвиватися в НТУ «»Дніпровська політехніка.
Було б дивно, якби колеги з Міжнародного офісу не подбали про культурну частину нашого стажування. Але ж ми потрапили до міста, де кожен камінчик дихає історією! Хаен поєднує напруженість сучасного ритму життя з чарівною атмосферою старого міста. Відвідування найстаріших міст однойменної провінції Хаен – Убеди та Баези розкрило для нас велич південно-іспанської архітектури XVI століття.
А на зворотному шляху додому нас ще й чекала красуня Малага – місто унікально поєднаних сучасних технологій, вражаючої історичної спадщини, туризму, археологічних знахідок, моря, солоного вітру, портової метушні, смачної їжі і, найголовніше, зручного аеропорту – запоруки нашого повернення в рідне Дніпро.
Олена Сдвижкова, професор, завідувач кафедри вищої математики